LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital

Qytetari Digjital

A fshihej Mehmet Shehu pas planit?! Agjenti M008 premtoi helmimin e Enverit por…

V.etëvrasje apo eliminim i pastër i njeriut që do të zëvendësonte Enver Hoxhën në detyrën e tij pas vdekjes. Kjo vijon ende të jetë pjesë e shumë debateve, lidhur me fundit e Mehmet Shehut. Në librin e tij “100 vrasjet ...

Read More »

Bashkim Shehu: E vërteta e gruas sime në lokal me diplomatin

Bashkim Shehu, në rrëfimin e tij, të vitit 1994, në librin “Vjeshta e ankthit”, tregon të vërtetat e jetuara prej tij, në lidhje me një nga ngjarjet më të bujshme të diktaturës komuniste në Shqipëri: vrasje/vetëvrasjen e kryeministrit të vendit, ...

Read More »

Rrëfimi i rrallë i ish-mjekut personal të Enver Hoxhës: Nusja e djalit të Mehmet Shehut takime e flirte të fshehta në parqe e lokale nate me…

Në këtë pjesë të dytë të rrëfimit të Isuf Kalos, ish-mjekut personal të Enver Hoxhës, për herë të parë tregohet se çfarë ndodhte brenda Bllokut edhe për tema tabu si krushqitë dhe deri marrëdhëniet s.eksuale. Ndër të parat që e ...

Read More »

Faktet e reja rihapin dosjen Meta: Pse prokuroria nuk hetoi kurrë Fahri Balliun?!

Në janar të vitit 2011, në kohën që LSI qeveriste në pushtet me Partinë Demokratike, ishte emisioni investigativ “Fiks fare”, i cili publikoi një video-përgjim, mes ish-ministrit të ndjerë Dritan Prifti dhe Ilir Metës, në atë kohë zv.kryeministër. Videoja pretendohet ...

Read More »

Murrizi nxjerr videon e mitingut të Berishës në ’97! Ka një pyetje për ish-deputetët e opozitës së rrugës: Ju që lehni si qen të zgjebosur nëpër studio ku ishit?! (Video)

Deputeti Demokrat ka postuar një video në rrjetet sociale duke rikthyer edhe një herë vëmendjen tek mitingjet që bënte Berisha në vitin e mbrapshtë, 1997. Ne video ish-kryeministri zhvillonte një miting në qytetin e Lushnjes ndërsa banorët aty e kishin ...

Read More »

VIDEO/ Zbardhet dëshmia e plotë e gruas së Kastriot Ismailaj që tronditi Metën dhe i prishi “qetësinë”, provohen lidhjet e tij me aferën CEZ-DIA

Skandalet e Presidenti Ilir Meta duket se nuk kanë fund. Pas bllokut 700 mijë eurosh, akuzave të Tom Doshit se donte ta e.liminonte, apo skandalit të aferës CEZ-DIA, së fundmi kanë nisur akuzat dhe se ka trukuar zgjedhjet. Gazetari investigativ ...

Read More »

Kujtesë pikës së dobët të Ilirit: Sali para 18 vitesh, Ilir Meta të çoi në q.eli! Ju poshtroi, friksoi dhe u tall me ju që sot e hani turpin me bukë duke qarë për të (Foto)

Një kujtesë për Sali Berishën, për natën më të zezë të tij si politikan, kur Ilir Meta si kryeministër urdhëroi arrestimin e tij, duke e poshtruar, tallur dhe friksuar në qelitë mizerabël të lënë nga ai vetë, siç i gjeti ...

Read More »

VIDEO/ Nga çfarë kanë frikë Meta dhe Kryemadhi?! Monika justifikon vilën e saj në Lalëz, se e ka blerë me paratë e babait brigadier

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe bashkëshortja e Presidentit Ilir Meta, ka folur për herë të parë për vilën e saj miliona euroshe tek Gjiri i Lalzit. Sipas Kryemadhit, vila është ndërtuar me “djersën e ballit” të babait të saj ...

Read More »

“Pse fshiu videon?!”, dëshmitarja Sonila Meço rrëfen kronikën e vilës së luksit të Ilirit dhe Monikës në Gjirin e Lalëzit

Dëshmitarja e luksit të shfrenuar të Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, për vilën e ngritur padrejtësisht me lekët e shqiptarëve, gazetarja Sonila Meço, e cila do të merret në pyetje kur të hetohen pauritë e Presidentit dhe zonjës së parë ...

Read More »

EKSKLUZIVE/ Tronditet Ilir Meta, EURALIUS propozon hetimin për fshehje pasurie tek familjarë e të afërm të tij

Ilir Meta ka nisur një sulm të paprecedentë ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian, për shkak të angazhimit të tyre në hartimin, miratimin dhe zbatimin e reformës në drejtësi. Duke përdhosur funksionin e kreut të shtetit, në ...

Read More »