LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital

Qytetari Digjital

Autogoli i opozitës/ Shqipëria, 800 mijë euro për bileta, kur fqinjët mbajnë avionë qeveritarë

Ky është avioni me të cilin udhëton Kryeministri i Serbisë jashtë vendit. Një “jet” biznesi, i markës, Falcon 50, prodhim francez, i cili kushton 5,5 milionë dollarë. Paga e skuadriljes së pilotëve qeveritarë, pagesa për hangarin e aeroportit, mirëmbajtja periodike ...

Read More »

Drejtuesja e LIBRA-s përgëzon qeverinë: “Fëmijët më në fund, kanë fisha falas per diabetin, bravo”

Duke filluar nga Janari 2018, fishat për fëmijët diabetikë, për herë të parë rimbursohen falas! Me një VKM të posaçme, në datën 29.12.2017 , Qeveria shqiptare miratoi, për herë të parë, këtë vendim të rëndësishëm. Rreth 1500 fëmijë të moshës ...

Read More »

Gezuar 21 janarin …Lul Basha

Ne vend te hyrjes: Eshte fakt ulurites qe nga shkurt-marsi 1992 kohe ne te cilen koloneli diplomat Rajeson mori pjese ne votimet e 22 marsit te atij viti (QE NUK NDODH AS NE VENDET E PUSHTUARA DHE AS NE KOLONI ...

Read More »

Historia e pallatit të Bashës, nga “vjedhja” e detit tek vendimi i Strasburgut. Dritë-hijet e gabimit 13 milion eurosh që do paguajnë shqiptarët

Nga Andrea Danglli Vendimi i Gjykatës Evropiane për të Drejtat e Njeriut mbi godinën e shembur në bregdetin e Vlorës, ka sjellë edhe njëherë në vëmendje debatin mbi ligjshmërinë e ndërtesës të ofruar gjatë qeverisjes “Berisha” dhe urdhrin e prishjes të lëshuar ...

Read More »

A do guxonte sot Luli dhe Muli të bënin vizitë në familjen e heroit Ibrahim Basha?!

Një pjestarë i Reneas na shkruan se, është ndier i fyer nga  dalja e dy ish Ministrave të Brendshëm,   Basha dhe Noka në ditën e përvjetorit të policisë. Ja postimi i tij: Fatkeqësisht për konçidencë kanë të njejtin mbiemër, por “vrasësit” ...

Read More »

DOKUMENTI/ Meta “i dhuron” vetes një makinë superluksoze, disa herë më të shtrenjtë se çmimi i saj fillestar

Kreu i shtetit Ilir Meta, zbulohet se së fundi ka blerë një makinë superluksoze për xhepat tanë, e cila ka kushtuar gati 3 herë më shumë se çmimi i saj fillestar (foto mëposhtë). Pra, Meta ka blerë një makinë të re ...

Read More »

Prej kujt e kemi “peshqeshin” 13 milionë euro për vjehrrin e Bashës

Mediat kanë raportuar sot, se Gjykata e Strasburgut ka urdhëruar Qeverinë shqiptare, që të dëmshpërblejë me 13 milionë euro vjehrrin e Lulzim Bashës, pse i prishi pallatin që e kishte ndërtuar brenda në det. Sipas Gjykatës së Strasburgut, Qeveria shqiptare ...

Read More »

FOTO/ Skandali i “KMY”: Si i shmang detyrimet biznesi VIP dhe përse tatimorët flenë gjumë?!

Në këtë fundvit, kontrollet e Ministrisë së Financave, si ato tatimore, doganore dhe inspektoriatet e ndryshme të saj janë shtuar pa asnjë arsye dhe po krijojnë një “gangrenizim” të bizneseve, që po luftojnë për mbijetesë. Kjo gjë ka sjellë mbylljen ...

Read More »

Turp! Gazeta Panorama përdor imazhin e aktorit të famshëm për t’i bërë katharsis figurës së Presidentit dhe Kryepeshkopit Janullatos

Gazeta Panorama, i ka dedikuar një artikull të veçantë dekretimit nga ana e Presidentit Ilir Meta, dhënia e nënshtetësisë për Kryepeshkopin Janullatos, si tentativë për t’i dhënë fund debateve për mbajtien e meshave në gjuhën shqipe, ose nga një kryepeshkop shqiptar. ...

Read More »

Skandali/ Ish Konsulli i Berishës ndez vatrën e korrupsionit në shoqatën panshqiptare “VATRA”

Pas Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, pothuajse me të njejtën gjuhë ka reaguar për votën e Shqipërisë në OKB kundër njohjes së Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit, edhe Federata Panshqiptare e Amerikës “VATRA”. Në një deklaratë publike, Presidenti ...

Read More »

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001