LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital . Dosja X (page 20)

Dosja X

Pse Saliu bën diversion me Tahirin?! Fatos Nanon e futi në burg Sali Berisha, Ilir Meta i “ngopi” dhe 10 vite të tjera

Sali Berisha foli mbrëmë në një televizion dhe nuk qëndroi pa e promovuar dhe njëherë kohën e qeverisjes së tij dhe drejtimit të shtetit me dorë të hekurt si President i vendit. Por duke evokuar kohën kur ka qënë president zbardh ...

Read More »

Orët luksoze të gjykatësve shqiptarë dhe amerikani që kërkon të dekriminalizojë drejtësinë

Gazeta gjermane “Süddeutsche Zeitung” i kushton vëmendje dekriminalizimit të drejtësisë shqiptare dhe luftës së patundur të një diplomati amerikan. Nën artikullin me titull “Orët luksoze të gjykatësve” gazeta gjermane “Süddeutsche Zeitung” nënvizon se një diplomat amerikan kërkon të dekriminalizojë drejtësinë ...

Read More »

E vërteta e zhdukjes së Remzi Hoxhës… sipas autorit

Sali Berisha në një intervistë për gazetën “Bota Sot” ka rrëfyer zhdukjen e Remzi Hoxhës. Ai thotë se për herë  të parë emrin e tij e ka dëgjuar nga Adem Demaçi. Çfarë dini për rastin e zhdukjes së biznesmenit Remzi ...

Read More »

Futuni brenda Vilës së Enver Hoxhës: Luks, mermer, sendet private dhe librat që lexonte ai (Foto)

Jeta e Enver Hoxhës dhe familjes së tij, prej vitesh ka qënë një mister për popullin shqiptar. Gjatë viteve të komunizmit, shumë pak gjëra dihej se çfarë ndodhte brenda vilës së Enver Hoxhës. Edhe pse komunizmi është rrëzuar prej 27 ...

Read More »

Rrëfehet “Cikja”, krahu i djathtë i Tan Kateshit: Kush e armatosi bandën e Elbasanit në 1997

Taulant Balliu i njohur ndryshe me pseudonimin “Cikja”, krahu i djathtë i kapos së grupit kriminal të ngritur në vitin 1997 në qytetin e Elbasanit, në një rrëfim të gjatë për gazetën “Shekulli” tregon të vërtetën e krimeve të tij. ...

Read More »

Ja deklarata e Llallës kundër Lu-së, SHBA-së dhe vettingut!

Letra e Prokurorit te Pergjithshëm Llalla Drejtuar: SH.T.Z. Bujar NISHANI President i Republikës Z. Ilir META Kryetar i Kuvendit Të nderuar Zotërinj, Ju informoj se Prokuroria e Përgjithshme e Republikes gjendet gjatë ditëve të fundit nën një presion të hapur ...

Read More »

“Gërdeci” kundër Saimir Tahirit: Babai i prokurorit Gentian Osmani ka qënë pjesë e MEICO-s që vrau 26 vetë e plagosi 300 të tjerë

Nuk rreshtin çudirat në Shqipëri me drejtësinë dhe opozitën shqiptare. Prokurorët e ngarkuar nga Berisha për të futur në burg ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri nuk janë vetëm tropojanë dhe vetëm kushurinj të Sali Berishës, ish kryeministrit të PD. Njëri ndër ...

Read More »

Misioni i panjohur i të besuarës së Berishës në Moskë në prill 2012

Në vitet 2011-2012 Shqipëria përpiqej të vinte në funksionim të gjitha nivelet e marrëdhënieve me Rusinë, duke siguruar një ftesë për kryeministrin Berisha në Petërburg dhe një vizitë të kryediplomatit rus Lavrov në Shqipëri. Këto fakte bëhen të ditura në ...

Read More »

SHENIM: Jepini pra edhe me ish-kryeministrin tonë, ç’prisni!

Në replikën që Prokuroria e Krimeve të Rënda ka bërë ndaj Edi Ramës, ka përmendur edhe një detaj interesant, që në fakt, për turpin e saj nuk duhet ta përmendte. Prokurorët që kërkojnë arrestimin e Saimir Tahirit, përmendin rastin e ...

Read More »

Letra: 29 zyrtarët e PD të akuzuar për korrupsion

Politika shqiptare, asaj së cilës i dedikohet për turp, një tranzion traumatik pas rënies së komunizmit, po përjeton sot mbushkupjen e vet, ku veç korrupsionit të përfolur, tashmë akuzohet dhe për lidhje me krimin, nga ai me karakter ordiner e ...

Read More »