LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital . Dosja X (page 27)

Dosja X

Ja përse na duhet vettingu/ Prokurori i Berishës hap hetim ndaj Kuvendit: Përse u thirr si dëshmitar Shkëlzeni?!

Adnan Xholi, një prokuror i njohur për lidhjet e ngushta me familjen Berisha dhe i përfshirë në disa çështje korruptive në të shkuarën ka bërë sot një akt të paprecedent, duke vendosur nën hetim Kuvendin e Shqipërisë për marrjen në ...

Read More »

VIDEO+FOTO/ Skandali “Idrizi” thellohet me fakte të reja: PDIU kampione e tjetërsimit të votave në Tiranë

Skandali me tjetërsimin e votës në 25 qershor në favor PDIU-së së Idrizit në Tiranë po merr dita ditës përmasa edhe më të mëdha, duke e nxjerre blof Idrizin dhe pretendimet e tij. Faktet janë kokëforta dhe votat që i ...

Read More »

VIDEO/ Thellohet skandali: Ja si i ka manipuluar votat PDIU për ti dhënë mandatin Idrizit në Tiranë

Mandati i Shpëtim Idrizit në Tiranë u trumbetua shumë nga ky i fundit me pretendimin se nuk i janë numëruar siç duhet votat. Ditën e djeshme Lexo.al solli faktet se si Idrizit jo vetëm që nuk i janë hequr vota, ...

Read More »

Këto janë 38 vrasësit më të rrezikshëm në Shqipëri

Drejtësia shqiptare ka në kërkim ndërkombëtar 47 persona të dënuar me burgim të përjetshëm, ndërkohë që 38 prej tyre kanë të paktën një akuzë për vrasje. Shifrat janë publikuar nga Ministria e Brendshme, e cila ka listuar 742 persona të ...

Read More »

Investigimi: Faktet e ndërtimit pranë “21-shit”

Investigim – Lexo.al Sot Lulzim Basha ka folur për herë të parë që pas humbjes së zgjedhjeve dhe “ngirjes” që i bëri vetes si kryetar i PD-së. Me anë të një statusi në Facebook, Basha ka deklaruar se “Lulishtja” pranë ...

Read More »

Ministri teknik i PD-së bënë kërdinë me tendera, 250 milion lekë vetëm në një ditë

Pas puçit teknik fshihet një puç ekonomik. Brenda qeverisë shqiptare vijon të konsumohet një puç teknik për interesa të mirëfillta ekonomike. Partia Demokratike dhe Lulzim Basha, me anë të shtatë emisarëve të tyre në qeverinë ‘Rama’, kanë futur duart në ...

Read More »

Drejtori i LSI-së miraton tender 1 mln euro

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor në Tiranë nisi tenderin për blerjen e 185 mijë targave kundrejt vlerës 1 milion euro. Në krye të kësaj drejtorie është Ylli Spahiu i emëruar nga Lëvizja Socialiste për Integrim dhe është ...

Read More »

SKANDALI/ Përfaqësuesi i LSI-së, 45 minuta në “Exchange” me valixhe me para në dorë (FOTO)

Lëvizja Socialiste për Integrim po përdor çdo mjet për të siguruar vota për zgjedhjet e 25 qershorit. E këtu nuk bëhet fjalë vetëm për mjetet e ligjshme, por edhe ato të paligjshme. Pas inskenimeve sikur ndaj tyre po ushtrohet dhunë, ...

Read More »

Meta dhe dy ministrat e tij Haxhinasto dhe Dervishaj do të shkojnë në burg për 85 milionë eurot e vjedhura të Alpetrolit

Fatmir Xhafaj, ish-kreu i Komisionit të Reformës në drejtësi, ka vendosur të flasë. Madje duke mos bërë fort përzgjedhje në goditjen e tij dhe duke e adresuar direkt atë te Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla. Të cilit përmes thirrjes që ...

Read More »

SKANDAL/ Kandidati i LSI i dënuar për prostitucion bën fushatë në Berat

Numri dy në listën e LSI në Berat, Gledjon Rehovica është duke u perfshire aktivisht ne fushate me te rinjte e qarkut te tij, siç tregojnë këto foto të postuara në rrjetet e disa të rinjve militantë. Përfshirja e Gledionit ...

Read More »