LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital (page 10)

Qytetari Digjital

Në krye të radhës për SPAK! Aferat e CEZ dhe DIA, dy dosjet që pritet të fundosin Ilir Metën dhe Sali Berishën!

Ora e të vërtetë për këdo që ka përdorur pushtetin vetëm për tu pasuruar duket se po afron. Shqipëria ka 28 vite që ka dalë nga sistemi komunist, por deri më sot ka pasur pa fund skandale korrupsioni, abuzimi ose ...

Read More »

Ekskluzive/ “Tronditet” Lulzim Basha ishte përkthyes në dosjet e “Shtëpisë së Verdhë” që po e ridërgon Ramushin në Gjykatën Speciale

Marre nga “Le Temps” “Përkthyes im quhej Lulëzim Basha, dhe ai ka punuar si mbledhës të dhënash përmes përkthimit për Gjykatën Ndërkombëtare Penale për ish- Jugosllavinë (ICTY). Më vonë ai u bë Ministër i Punëve Publike në Shqipëri dhe unë ...

Read More »

Erzen Breçani rrëzon “Babalepartinë” me dëshminë e tij në gjykatë: Alizotit dhe Veliut u dhashë lekë… më thanë se gjithçka bëhej për azil

Gjatë seancës së sotme gjyqësore për dosjen “Babale”, ka dëshmuar edhe ish-zëvendës drejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani. Mësohet se gjatë seancës, Breçani ka treguar se ku e kishte takuar për herë të parë Fredi Alizotin dhe se përse ...

Read More »

A fshihej Mehmet Shehu pas planit?! Agjenti M008 premtoi helmimin e Enverit por…

V.etëvrasje apo eliminim i pastër i njeriut që do të zëvendësonte Enver Hoxhën në detyrën e tij pas vdekjes. Kjo vijon ende të jetë pjesë e shumë debateve, lidhur me fundit e Mehmet Shehut. Në librin e tij “100 vrasjet ...

Read More »

Bashkim Shehu: E vërteta e gruas sime në lokal me diplomatin

Bashkim Shehu, në rrëfimin e tij, të vitit 1994, në librin “Vjeshta e ankthit”, tregon të vërtetat e jetuara prej tij, në lidhje me një nga ngjarjet më të bujshme të diktaturës komuniste në Shqipëri: vrasje/vetëvrasjen e kryeministrit të vendit, ...

Read More »

Rrëfimi i rrallë i ish-mjekut personal të Enver Hoxhës: Nusja e djalit të Mehmet Shehut takime e flirte të fshehta në parqe e lokale nate me…

Në këtë pjesë të dytë të rrëfimit të Isuf Kalos, ish-mjekut personal të Enver Hoxhës, për herë të parë tregohet se çfarë ndodhte brenda Bllokut edhe për tema tabu si krushqitë dhe deri marrëdhëniet s.eksuale. Ndër të parat që e ...

Read More »

Faktet e reja rihapin dosjen Meta: Pse prokuroria nuk hetoi kurrë Fahri Balliun?!

Në janar të vitit 2011, në kohën që LSI qeveriste në pushtet me Partinë Demokratike, ishte emisioni investigativ “Fiks fare”, i cili publikoi një video-përgjim, mes ish-ministrit të ndjerë Dritan Prifti dhe Ilir Metës, në atë kohë zv.kryeministër. Videoja pretendohet ...

Read More »

Murrizi nxjerr videon e mitingut të Berishës në ’97! Ka një pyetje për ish-deputetët e opozitës së rrugës: Ju që lehni si qen të zgjebosur nëpër studio ku ishit?! (Video)

Deputeti Demokrat ka postuar një video në rrjetet sociale duke rikthyer edhe një herë vëmendjen tek mitingjet që bënte Berisha në vitin e mbrapshtë, 1997. Ne video ish-kryeministri zhvillonte një miting në qytetin e Lushnjes ndërsa banorët aty e kishin ...

Read More »

VIDEO/ Zbardhet dëshmia e plotë e gruas së Kastriot Ismailaj që tronditi Metën dhe i prishi “qetësinë”, provohen lidhjet e tij me aferën CEZ-DIA

Skandalet e Presidenti Ilir Meta duket se nuk kanë fund. Pas bllokut 700 mijë eurosh, akuzave të Tom Doshit se donte ta e.liminonte, apo skandalit të aferës CEZ-DIA, së fundmi kanë nisur akuzat dhe se ka trukuar zgjedhjet. Gazetari investigativ ...

Read More »

Kujtesë pikës së dobët të Ilirit: Sali para 18 vitesh, Ilir Meta të çoi në q.eli! Ju poshtroi, friksoi dhe u tall me ju që sot e hani turpin me bukë duke qarë për të (Foto)

Një kujtesë për Sali Berishën, për natën më të zezë të tij si politikan, kur Ilir Meta si kryeministër urdhëroi arrestimin e tij, duke e poshtruar, tallur dhe friksuar në qelitë mizerabël të lënë nga ai vetë, siç i gjeti ...

Read More »