LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital (page 2)

Qytetari Digjital

Zbulohen detajet e forta! Ja si Meta ka mbërthyer sistemin e drejtësisë për aferën 700 mijë euroshe! Ndërhyrje deri në Gjykatën e Lartë

Vendimi i Gjykatës së Lartë ku shpalli të pafajshëm Ilir Metën për bllokun 700 mijë eurosh tregon shumë të vërteta të hidhura për sistemin e drejtësisë. Përveçse tregon arsyen se përse u tentua largimi i Bujar Sheshit nga KLP, hedh ...

Read More »

Joana Qeleshi, mikja e Argita Berishës, kryegjyqtarja e dorëhequr e Durrësit “molla e sherrit” mes Rumit të Sukthit, qeverisë dhe libanezit të m.asakruar për tokën tek Gjiri i Lalzit

Arjan Ndoja, prokurori i Durrësit që prej gjashtë muajsh po heton dosjen e pronave në fshatin Draç, Ishëm, duke arrestuar dhe disa prej zyrtarëve të hipotekës së Durrësit, i ka shpëtuar paq një atentati të mirëorganizuar më armë kallashnikovi, ditën ...

Read More »

Jeta dramatike e Dianës, një ruse nga Tirana!, Nga kalvari i internimeve, tek “rrethi i shpëtimit”

Diana Dyrzi (Tarasova), gjysmë shqiptare dhe gjysmë ruse. E lindur në Tiranë, më 23 shtator të vitit 1963, Diana është fryt i dashurisë së një tiranasi dhe një ruseje. Seit Dyrzi, është babai i saj, inxhinier gjeodezist dhe nëna Inga ...

Read More »

Si mashtroi publikisht Ylli Manjani me pensionin e të atit

Ditën e sotme Ylli Manjani ka shpërndarë një status me anë të të cilit thoshte se i ati nuk kishte marrë pensionin dhe shkak ishte qeveria që nuk kishte paguar sigurime. “Im atë, që mezi lëviz shkoi sot të merrte ...

Read More »

Transferimi i Bashës si fqinj pranë “vilës së Vlahutinit” dhe apatia e medias për skandalin

Nëse fut emrin e ish-ambasadores së BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin, fjala vjen tek search-i i “Rilindjes Demokratike”, do të gjesh dhjetëra shkrime kundër saj, për blerjen e një vile 1.6 milionë euro. E njëjta gjë ndodh nëse e kërkon ...

Read More »

Del ekspertiza/ Basha mashtroi me “tërmetin”, banesa e tij nuk pësoi asnjë plasaritje nga lëkundjet sizmike

Pas pretendimeve të Lulzim Bashës, se pallati i tij është dëmtuar nga tërmeti, dhe për këtë arsye ai u detyrua të transferohet në një rezidencë luksoze, Instituti i Ndërtimit dhe Task Forca e Emergjencave Civile, kanë nisur ekspertizën e pallatit ...

Read More »

Si u eliminuan provat dhe takimi me Millosheviçin?! Roli i Berishës në zhdukjen e Remzi Hoxhës: Pasaporta diplomatike atyre që e v.ranë

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi ka hedhur dritëhije, sa i takon rastit të rrëmbimit dhe zhdukjes së biznesmenit shqiptaro-maqedonas, Remzi Hoxha. Gjatë një interviste për gazetën “SOT”, ish-kreu i SHISH ka hedhur akuza në adresë të ish-kryeministrit Sali ...

Read More »

Doktori i Hoxhës: Unë kam mjekuar diktatorin jo diktaturën! Ishte tjetër Enver pas kamerave.

Isuf Kalo ka folur sonte në “Real Story” në News24 për punën e tij si mjek personal i diktatorit Enver Hoxha të përshkruar dhe në librin e tij “Blloku”. Kalo tha për Hoxhën se nuk e fshihte që ishte diktator ...

Read More »

Misteri 24-vjeçar, ku dyshohet se janë zhdukur eshtrat e Remzi Hoxhës

Zhdukja e Remzi Hoxhës, ka një proces juridik dhe disa të pandehur, por drejtësi nuk pati kurrë. Kjo çështje është përdorur shpesh si një gur i fortë politik. “I bëj thirrje e prokurorisë por edhe Edi Ramës, të tregojë të ...

Read More »

M.asakrimi i gazetarit Ali Uka, Thaçi: Natën e v.rasjes ishte me njerëz të Berishës, po përgatiste shkrim për Remzi Hoxhën

E izoluar nga të gjitha anët, prokuroria vendos edhe njëherë të arkivojë dosjen në datën 10 Tetor të vitit 1997. Disa muaj para asaj dite, në 29 Korrik të atij viti, në Tiranë do të masakrohej në banesë gazetari Ali ...

Read More »