LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital (page 20)

Qytetari Digjital

FOTOLAJM/ Mona i “dhimbset” populli se s’ka bukë të hajë, por vetë mban çizme “Gucci” që kushtojnë 1.5 milion

Seanca e sotme ku u zgjodh kryeprokurorja e re e përkohshme, Arta Marku, u shoqërua me tension në sallën e Kuvendit dhe me protestë jashtë saj. Ndër të tjerat, mes përplasjesh me gardën, Partia Demokratike ka hedhur edhe tymuese e ...

Read More »

Fotolajm/ Mashtrimi i madh i opozitës, jashtë luajnë teatër me njerëzit, brenda pijnë kafe të ngrohtë…

Një teatër i madh po luhet jashtë sallës së Kuvendit. PD dhe LSI,  duke patur frikë nga drejtësia, ka mbledhur disa militantë para dyerve të Kuvendit për të mos lejuar zgjedhjen e kryeprokurorit të përgjitshëm të përkohshëm, siç e parashikon ...

Read More »

Ku i gjen paratë PD, që paguan Aurelën, të bëj xhiro me Lulin në Londër?!

Lulzim Basha përpos udhëtimeve javore Hollandë-Shqipëri-Hollandë, shpenzimet e të cilave askush nuk e di se kush ia paguan, është kapur sërish me bashkëshorten e tij Aurelën, duke udhëtuar në një metro të Londrës. Pas publikimit të fotografisë nga një “udhëtar” i ...

Read More »

SKANDALI/ Llalla “i vari ujkut mëlçitë në qafë”: I dha Balilit çelësat e Prokurorisë së Sarandës dhe Gjirokastrës

Prokuroria nën drejtimin e Adriatik Llallës ka patur rezultate skandaloze. Këtë e thotë SHBA, e thotë BE, e thonë specialistët e fushës. Por edhe secili prej nesh mund ta thotë po të kujtojë deklaratat e mëdha të Llallës për peshq ...

Read More »

SKANDALI/ Qumështi është kancerogjen! Kompanitë shqiptare rrrezikojnë jetën e konsumatorëve shqiptarë

Ish ministri Edmond Panariti me sa duket i paska dal të keqes përpara, duke bërë një denoncim në Facebook vërtetë alarmant për konsumatorët shqiptarë. Konstatimi i tij është vërtetë i rëndë, pasi ish-ministri i Bujqësisë pranon se qumështi që konsumohet në tryezat ...

Read More »

DOKUMENT/ Panariti mohon akuzat për korrupsion, por ku i gjen 270 mijë USD vetëm për shkollën e njërit djalë?

Panariti mohon akuzat për korrupsion, por ku i gjen 270 mijë USD vetëm për shkollën e njërit djalë? Ish-Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti është përfshirë në një aferë të madhe korruptive, pas zbulimit se me firmën e tij, 20 hektarë ...

Read More »

Fotot e rralla: Historia e panjohur e legjendës Aleksandër Kondo

Nga Dritan Xhemalaj Një projekt i ideuar nga zyra e prezencës së OSBE-së në Tiranë, në bashkëpunim me Radio-Televizionin Publik Shqiptar, do sjellin para teleshikuesve në ditët dhe muajt në vijim, një cikël të gjatë dokumentarësh televizivë, prodhimi i të ...

Read More »

Vettingu është afër! A do munden gjykatësit e klanit Berisha të mbrojnë Zenin në padin ndaj juristit që kërkon drejtësi

Nga Adem Janina Romeo Kara përveç sulmeve nga bandat, që veprojnë të organizuara, duke nisur nga prokuroria “e heshtur” dhe e dashur me krimin shtetëror, duhet të përballet dhe me drejtësinë e uzurpuar nga klani Berisha. Mbrojtja strategjike që i ...

Read More »

Koncensioni që i kaloi një mjeku ditën e fundit të Berishës në zyrë me çmimin e një… pice!

“Rapiscan Systems” fitoi një kontratë 15 vjeçare në prill 2013, teksa qeveria shqiptare deklaroi se do forconte kufijtë e saj dhe të ndalonte trafikun e drogës, duhanit, armëve si dhe atë të qenieve njerëzore. Ky koncesion u kundërshtua nga kompanitë ...

Read More »

Lubonja u dërgon policinë të rinjve… mbyllet festa poshtë parkingut tek sheshi “Skënderbej”

Jo vetëm politikanët e biznesmenët kanë pushtet ‘oligarkësh’. Nuk duhen harruar analistët e fuqia e tyre për të ‘mbaruar punë’. Dje, për Ditën e Rinisë 8 studentët kishin organizuar një festë nëntokë në parkingun e sheshit ‘Skënderbej”. Vetë 8 Dhjetori ...

Read More »