Home . Qytetari Digjital (page 30)

Qytetari Digjital

Kabllogrami i SHBA: Lulzim Basha u përfshi në lirimin e një krimineli të famshëm në Elbasan

Në valën e botimeve të kabllogrameve të Ambasadës Amerikane të Tiranës, bëri përshtypje të thellë në publik edhe një nga kabllogramet, ku renditeshin 7 politikanë të lartë nga partitë kryesore në vend, të cilët Ambasada i rendiste si të lidhur ...

Read More »

Romeo Kara: Ilir Meta, hajdut i floririt të Krrabës, kriminel, vrasës bankierësh e biznesmenësh, e ka vendin në burg. Raportet me Berishën, Nanon, Blushin e paratë

Juristi i OSSH Romeo Kara në një postim të tijin në rrjetin social shprehet se Ilir Meta, Presidenti aktual i Shqipërisë e ka vendin në burg për pisllëqet që ka bërë.Duke marrë shkas nga kërcënimi që njerëzit e Metës i ...

Read More »

EKSKLUZIVE/ Besjani që peshon me vjedhje kërkon këshilla si “OJQ” prej Titit të partisë! (Foto)

Ilir Meta me sa duket e paska “falur” Besjan Peshën, drejtorin e tij të famshëm, të larguar me ceremoni për vjedhje të rënda në kohën kur drejtonte AKBN-ën, post të cilin e mbajti me nder, derisa kryetari asokohe i LSI ...

Read More »

Vrasja misterioze e motrës së ‘mbretit të prostitucionit’ në Ballkan, çfarë ndodhi 19 vjet më parë

I njohur si mbreti i prostitucionit në Ballkan, Dilaver Bojku u vra një muaj më parë pranë lokalit të tij në Strugë. Disa ditë më vonë u raportua se para se të shkrepte armën e drejtuar Bojkut, vrasësi i kishte ...

Read More »

Ja historia e vrasjeve dhe krimet të pazbardhura që nisën në 2005 në Elbasan

Ngjarja më e fundit kriminale në qytetin e Elbasanit, ku u godit mjeti i nëndrejtorit të policisë, ka detyruar policinë dhe prokurorinë që të rindërtojnë historikun e të gjitha konflikteve të rënda të armatosura dhe jo vetëm në këtë qytet, ...

Read More »

Kush janë prokurorët dhe gjyqtarët që do vrasin ish-kolegët?!

Qeveria vendosi t’u ofroi mbrojtje me anë të Gardës së Republikës për anëtarët e tre organeve të Vetingut të cilët do të vendosin për fatin e mbi 750 gjyqtarëve dhe prokurorëve, në bazë të tre kritereve: Ligjshmërisë së pasurive, kontaktet e ...

Read More »

A është Enno Bozdo nipi i majorit famëkeq, që ka pushkatuar njerëz?!

A është Enno Bozdo nipi I majorit famëkeq,  që në vitin 1945-së,  ka pushkatuar njerëz dhe dënuar se kanë qenë kundra vijës së partisë. Megjithë,  tentativat e Ennos së sotëm për të  justifikuar genin komunist të tij, ajo që ka ...

Read More »

I ‘forti’ i ’97 në Vlorë dhe rivali i Zani Çaushit, Gaxhai tregon: Ja kush është miku im më i mirë!

Gazmend Braka, i njohur ndryshe si Gaxhai, u arrestua në vitin 1997 për kryerjen e një sërë krimesh me bazë në qytetin e Vlorës. Banda e drejtuar prej tij ishte me qendër në Cerkovinë, ndërsa krimet kryheshin në mënyrë të ...

Read More »

Pas 38 vjetësh: Enigma e vdekjes së Hysni Kapos

Nga Xhevdet Shehu Vitin e kaluar në gazetën DITA u botua një cikël i gjatë shkrimesh lidhur me vdekjen e Hysni Kapos, ku si rrallë herë më përpara argumentohej mundësia e eliminimit të tij nëpërmjet një sëmundjeje të stisur dhe ...

Read More »

Gazetarët e ish-sigurimit: Disa pseudonime dhe hapja e dosjeve

 Hapja e dosjeve të ish-bashkëpunëtorëve të sigurimit të shtetit vazhdon të mbetet peng e hapave të ngadalta të politikës. Në fakt, ky bllokim procesi tregon se sa delikat është ky hap që duhet të hidhet nga shoqëria dhe politika. Për ...

Read More »