LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital (page 30)

Qytetari Digjital

Labirinthi CEZ-DIA: marrëveshja për energjinë me çekët, një “tango” mashtrimi, korrupsioni, vjedhjeje dhe pastrimi parash

Vijon nga Pjesa e Parë, Pjesa e Dytë, Pjesa e tretë, Pjesa e Katërt, Pjesa e Pestë dhe Pjesa e Gjashtë  Nga: Romeo Kara Në një pikë te intervistes se saj, Vojsava Ismailaj, eshte shprehur lidhur me Arjan Laçin, Ilir Meten dhe Adriatik Llallen duke aluduar se ka ...

Read More »

Izet Haxhia: UDB serbe zgjodhi në krye të PD Sali Berishën. Të gjithë e pranojnë se në PD s’bën hajr pa mbështetjen e Beogradit

Nga Izet Haxhia/ Po lexoja nje lajm mbi disa dokumenta te deklasifikuara te CİA -s te viteve 1948-53. Tregonin veprimtarine e spiunazhit te bashkepuntoreve shqiptare me sherbimet sekrete te Titos per rrezimin e regjimit komunist te Hoxhes. Ka disa persona ...

Read More »

FOTOT/ Zbulohet jahti luksoz i Bashës në Monako: Lideri i opozitës paguan 200 mijë dollarë qera në vit për ankorim

Pasi u “tradhëtua” nga i vëllai dhe bashkëshortja e tij, të cilët nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, nxorrën zbuluar vilën superluksoze të Lulzim Bashës në Utrecht, një tjetër foto e ardhur në redaksinë e Skandal.al, zbulon jetën superluksoze që ...

Read More »

EMRAT/ Pse Metës nuk i “ndahet shpirti” nga sigurimsat, nga se ka frikë?!

Vetëm pak ditë më parë, presidenti Ilir Meta(j) u pa teksa pushonte në vilën e tij në Gjirin e Lalzit, në shoqërinë e një mikut të tij! I relaksuar apo i shqetësuar këtë nuk e dimë, por ajo që mund ...

Read More »

CIA: Ja pse fqinjët i trembeshin Shqipërisë

Përmes një dokumenti të vitit 1962, CIA ka treguar një panoramë të situatës politike, ekonomike dhe gjeografike të Shqipërisë Komuniste. Aty jepen detaje se si ishte e ndërtua ekonomia e vendit, pozita gjeografike dhe popullsia. Një detaj interesant është se ...

Read More »

Foto/ A është kjo vila luksoze e Bashës në Utrecht?

Lulzim Basha është padyshim lideri opozitar më i dashuruar me vendet europiane. Aq i dashuruar me perëndimin, sa ndonëse detyra ia kërkon që të jetë afër problematikave të shqiptarëve, jetën e tij dhe të familjes e ka investuar në Hollandë. ...

Read More »

Berisha në gjyq ndërkombëtar, komandatët e UÇK dhe familja e Remzi Hoxhës e akuzojnë për vrasjet në seri. Hetim dhe për vdekjen e Gazidedes

Për Sali Berishën, ish president dhe ish kryeministër i vendit, tashmë një kryetar në hije i PD, ditë të zymta po vijnë. Pasi është strukur dhe nuk del për shkak të tmerrit që i ka hyrë nga zbarkimi në Shqipëri i ...

Read More »

Materialet kompromentuese për Ilir Metën në aferën e tmerrshme ÇEZ-DIA i publikoi Kastriot Ismailaj me avokatin e tij; mafia ka shkelur kodet e saj dhe ka dekonspiruar Presidentin e vendit

Vijon nga Pjesa e Parë, Pjesa e Dytë, Pjesa e tretë, Pjesa e Katërt dhe Pjesa e Pestë Shkruan: Romeo Kara Në piken 20 te intervistës  Vojsava Ismailaj është shprehur se vendimi final i Tribunalit të Vienës ka ardhur se Kastrioti e kishte të pamundur për të paguar ...

Read More »

Si e shpërbleu me “300 byzylykë” Ilir Meta-Ermal Beqirin nëpërmjet Ylli Manjanit

Papagalli i Facebook, Ylli Manjani, që çuditërisht Ilir Meta e largoi nga të gjithë funksionet e partisë, vetëm për të “cicëruar” lartë e poshtë, ka disa ditë që nuk po ndihet e shihet gjekundi, veçse e dimë se po pushon ...

Read More »

SKANDALI/ Drejtori i IT-së së Hipotekës pas super-tenderit të byzylykëve

Skandali i 300 byzylykëve elektronikë, të destinuar për të burgosurit, blerë për 1.5 milionë euro nga ministria e Drejtësisë në mars të vitit 2017 dhe që, sipas po kësaj ministrie, tashmë ishin zhdukur, ngre dyshime të mëdha mbi tri kompani ...

Read More »