LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital (page 4)

Qytetari Digjital

Sa flori prodhohej në Rubik para viteve ’90?!

Prej vitesh në media është raportuar lidhur me sasinë e materialeve të çmuara që nxirreshin në uzinën e Bakrit në Rubik gjatë periudhës së ekonomisë së centralizuar si rrjedhojë e rafinimit të bakrit. Megjithatë jo të gjitha informacionet lidhur me ...

Read More »

Hoxha letër Nako Spiru: E pushkatuan Ramizen se s’ish sjellë mirë djallja! Po të kuptohet keq çështja e dashuris së lirë ahere kalojmë fare lehtë në ku*vëri!

Nëse kjo letër e gjatë 3 faqe me shkrim të ngjeshur, do të niste me këtë mandatë: “Ramizenë e kanë pushkatuar, pas një gjyqi për lidhjen dashurore me Zaho Kokën”, mund të thuhej se është një letër normale. Të paktën ...

Read More »

“Dajti” hoteli më modern i Ballkanit që berishët e kthyen në “banjë publike”

Prej pothuajse tre dekadash, që nga çasti kur iu vu dryni dhe iu bë inventari i pjatave, pirunëve dhe shandanëve, ai u la në mëshirë të erozionit dhe asgjë tjetër. Për një kohë të gjatë u përdor si banjë publike ...

Read More »

Enigma e floririt të Enver Hoxhës që e mori me vete në varr

Nga Xhevdet Shehu Në rrugën e saj drejt marrjes së pushtetit, Partia Demokratike luajti fort me kartën e korrupsionit që, sipas saj, kishte përlyer gjithë ish-udhëheqjen e lartë të Partisë së Punës dhe shtetit komunist. Sipas shifrave që publikoheshin ditë ...

Read More »

Shkaktoi tmerr dhe panik: Si tentoi Çlirimi të çliroheshe nga akuzat duke manipuluar lajmin e Top-Channel

Lajmi i rremë i përhapur mbrëmjen e djeshme nga portali i Çim Pekës, Syri.net shkaktoi panik të madh mes qytetarëve të Tiranës që dolën nëpër rrugët e qytetit me fëmijë pleq me vete. Duke parë situatën e krijuar nga lajmi ...

Read More »

FOTO/ Berisha status për vendimin e Tahirit, juristi Romeo Kara nuk i kursen akuzat: Kur do bëhesh burrë sa Tahiri…!

Sali Berisha ka reaguar përmes një statusi, menjëherë pas vendimit të Gjykatës së K.rimeve të Rënda, për ish ministrin Tahiri, duke e cilësuar vendimin si të turpshëm. I menjëhershëm ka qenë dhe reagimi i juristit Romeo Kara, i cili e ...

Read More »

FOTO/ Çeta e Indinjuar e Lazaratit që bërtet: Pastroni k.rimin që bekuam vetë

Vendimin e Gjykatës së K.rimeve të Rënda për dënimin e ish-ministrit Tahiri, nuk është pritur mirë nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili nuk ka nguruar të bëj dhe një status në rrjetin social Facebook, me titull: “Mafia nuk e dënon ...

Read More »

“Çudira” diktature sipas shkrimtarit anglez: “Shteti ku askush nuk është i papunë dhe askush nuk është i pasur”

Në vitet ’80, në Shqipëri një kompani turistike britanike arriti të kishte lidhur një marrëveshje me Albturist dhe çdo vit sillte në Shqipëri të paktën 10 grupe turistësh nga Britania e Madhe, pavarësisht Shqipëria komuniste dhe Britania nuk kishin marrëdhënie ...

Read More »

Takim pas 45 vitesh, në aeroportin e Bolonjës!

45 vite në vetmi, kalvari i çiftit simpatik, ushtarakut elegant shqiptar Valentin Pervizi e vajzës së bukur bolonjeze, Maria Gorizzia Nga Luljeta Progni 20 shkurt 1991. Maria Gorizzia ishte zgjuar herët në mëngjes. Do përgatitej për një ditë shumë të ...

Read More »

Viti 1993 kur sapo kishin kapur karriget: 29 zyrtarë të PD-së akuzoheshin për korrupsion dhe kush ishte i pari politikan i përmendur si k.ontrabandues d.roge

Politika shqiptare, asaj së cilës i dedikohet për turp, një tranzion traumatik pas rënies së komunizmit, po përjeton sot mbushkupjen e vet, ku veç korrupsionit të përfolur, tashmë akuzohet dhe për lidhje me krimin, nga ai me karakter ordiner e ...

Read More »