LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital (page 4)

Qytetari Digjital

Hajdutët e pandëshkuar si Ministra Drejtësie të PD- LSI-së dhe bëmat e tyre k.riminale

Pavarësisht se kishte emëruar ministra në krye të dikastereve kryesore, në të vërtetë “çelësat” i kishin Shkëlzen Berisha dhe Argita Malltezi Berisha, të cilët bënin vendime e ligje në shërbim të biznesit të tyre, ndërsa ministrat ishin të detyruar të ...

Read More »

Përse hesht PS dhe beson mashtrimet e Fates?! Ja si u dënua me burg në Itali për mbështetje të trafikantit të d.rogës e p.rostitucionit Fatmir Mediu! (Dokumentet)

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, figuron i dënuar me vendim të formës së prerë në Itali me 3 vite burg. Gazeta Tema boton të plotë dosjen penale të vitit 2000, kur gjykata e Milanos e ka deklaruar fajtor ish-ministrin ...

Read More »

Përse prokuroria hesht për bashkëpuntorët?! Becheti ortakëri me njerëzit e gruas, aksioner vjehrri, vjehrra, kunatit dhe vidhte …gjithëçka

49-vjeçari italian, i martuar me 30-vjeçaren shqiptare. Vjollca Kamberi (vjehrra) 20% tek “Energji”. Hysni Kamberi (vjehrri) dhe Arvin Kamberi (kunati) pronarë te “Fuqi”. “Fuqi” 20% tek “Agonset” Nga lidhja prej disa vitesh kanë edhe dy fëmijë. Vjehrri, vjehrra dhe kunati ...

Read More »

A ka ligj që mund t’ia lidh gjuhën “zorrave qorre” të PD-së që përbaltin e shantazhojnë çdokënd për ca aspra?!

Sali Berisha ka akuzuar ditën e sotme vëllain e kryeministrit Edi Rama, Olsi Ramën, me anë të një postimi në rrjetet sociale, pasi sipas “këshilltarit” të Merkel, shumë shprejt do të bëhen publike disa dokumenta, që e implikojnë atë direkt ...

Read More »

“Kaçurrelat e tu”, kënga për dashurinë e humbur që u kompozua në qelitë e Burrelit

Disa tinguj të lehtë, me një melodi melankolike, nisin të thyejnë ngadalë heshtjen nëpër qelitë e bu, rgut të Burrelit, një natë pranvere të vitit 1956. Ishte zëri i Gac Çunit, djali shkodran që po jetonte ditët e fundit të ...

Read More »

Isuf Kalo rrëfen sekretet e “Bllokut”:, Marrëdhënia e vjehrrave dhe nuseve në diktaturë

Mjeku i njohur, Isuf Kalo në librin e tij sekretet e “Bllokut” ka rrëfyer disa nga ngjarjet historike të kohës, sipas këndvështrimit të tij. Në librin e botuar nga UETPress, Kalo tregon historinë e Maria Saas, e cila ishte dadoja ...

Read More »

FOTOT e rralla nga “Shkëmbi i Kavajës” në 1970: Të gjithë plazhistët “elegantë”

Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave ka publikuar në faqen e saj zyrtare disa foto të rralla nga “Shkëmbi i Kavajës” në vitin 1970. “Gushti është, përgjithësisht, muaji i pushimeve, plazhit, detit. Mirëpo, disa prej nesh, që ende duhet të ndodhen ...

Read More »

Prill 1990: Si e qëlluan kufitarët Dhurata Sokolin me 5 plumba dhe e lanë të v.diste në shi, bashkë me të fejuarin?!

Sikur të kishin pritur dhe disa muaj, ndoshta sot do të ishin gjyshër me nipër e mbesa, por Dhurata Sokoli dhe Elez Kraja, donin të iknin sa më parë që të ndërtonin jetën e tyre larg Shqipërisë komuniste, pa e ...

Read More »

“Mallkimi” i Hotel Vollgës që “v.rau” aktorin e famshëm shqiptar, godina ende sot nuk gjen paqe

Veç vlerës simbolike për qytetin e Durrësit, asaj arkitekturore dhe asaj financiare, ish-hotel “Vollga” ka edhe një rëndësi të madhe për historinë e kinematografisë shqiptare. Pikërisht në këtë vend i ka dhënë fund jetës Artisti i Popullit, Sandër Prosi. Por ...

Read More »

Mjeku Isuf Kalo tregon si e ka njohur Nexhmijen: Frika se mos Enveri vdiste gjatë aktit seksual

Blloku ishte ndoshta zona më e mistershme në Shqipërinë e paraviteve ’90. E ëndërruar dhe e paarritshme prej shumicës. Isuf Kalo, asokohe mjek i ri, me shumë gjasë nuk e kishte menduar se do të hynte brenda asaj zone të ...

Read More »