LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital (page 40)

Qytetari Digjital

SKANDALI/ Sokol Dervishaj dhe LSI bllokojnë linjën detare Vlorë-Itali për të ruajtur monopolin e linjës nga kompania italiane

Qytetarët dhe bizneset e Vlorës, po përjetojmë prej disa ditësh një situatë të paprecedentë me transportin detar. Trageti që bën linjën e Vlorës me Italinë nuk është nisur dhe kjo po shkakton humbje të mëdha për të gjitha bizneset e ...

Read More »

Berisha del sërish bllof: Makina për të cilën akuzon kryetarin e PS Kavajë, është e dikujt tjetër! Ja dokumenti që e vërteton

Pak çaste më parë ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në llogarinë e tij në “Facebook” disa foto të një makine tip “Audi” ku pretendon se brenda saj ka pasur sasi kokaine e cila sipas Berishës, është në pronësi të kreut ...

Read More »

Foto/ Dy zyrtarë në Tropojë harrojnë ligjin, pjesë e fushatës së PD-së gjatë orarit të punës

Dy zyrtarë në Tropojë janë përfshuirë në tubime elektorale në kundërshtim me ligjin. Gjatë prezantimit të kandidatit të PD-së Isuf Çela, kanë qenë të pranishëm disa prej punëtorëve të administratës që kanë bindje të djathta edhe pse kanë qenë gjatë orarit ...

Read More »

Historia e dhimbshme e kandidatit të PD-ës: Zgjodhi partinë përpara familjes, por Basha e tradhëtoi (Foto)

Publikimi i listave të PD-së ka ngjallur shumë pakënaqësi brenda partisë dhe gjashtë emra janë tërhequr publikisht nga listat. i radhës pritet të jetë Lefter Maliqi, i cili ka paguar një çmim shumë të rëndë personal për të qënë pranë ...

Read More »

Kandidaturat e “skarcuara” nga listat e PS-së në krye të listave të PD-së

Përpara 1 jave të gjithë pamë skena prekëse në pishinën olimpike të rinovuar në Durrës, ku një plak notar veteran dhe socialist idealesh përqafonte kryeministrin Rama. Bon Kadiu është mjaft i njohur në Durrës për mbështetjen që i ka dhënë ...

Read More »

Skandali/ 29 kandidatët e Republikës së Re janë të inkriminuar!

Janë plot 29 emrat e rinj të konkurruar nga PD, të cilët kanë precedent penalë ose janë përfshirë në afera të mëdha korruptive. Këta 29 emra të rinj, të paktën një në çdo Qark, do t’i bashkohen pa dyshim një ...

Read More »

Dokumenti/ Ministrja e re e Financave i merr këshilltarët nga SHIK-u i Gazidedes

Ministrja e Financave Helga Vukaj ka nisur punë duke ndërruar menjëherë kabinetin. Burime nga dikasteri tregojnë se dy prej figurave të reja që ministrja ka sjelle me vete, janë Jeton Osmani dhe Renald Rista. Jeton Osmani ka qenë kryetar dege ...

Read More »

Vodhi 2 milionë dollarë, ky është sekseri i ministrit të ri të Shëndetësisë

I akuzuar për korrupsion dhe i dënuar mashtrim e për falsifikimin e diplomës, Gazmend Koduzi do të jetë shefi i ri i kabinetit të Ministrit të Shëndetësisë. Përzgjedhja e tij shuan çdo dyshim për “qëllimet e mira” të Partisë Demokratike, ...

Read More »

Rama dhe Mogherini “stonojnë” me pompozitetin e veshjeve të kryeministrave ballkanas (Foto)

Shefja e Politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini, thërriti në një mbledhje kortezie, në Bruksel, kryeministrat e Ballkanit Perëndimor. Ftesa konsistonte më tepër për të biseduar në një banket të ofruar nga vetë ftuesja. Në sy bie veshja e kryeministrit Rama, ...

Read More »

Faktet/ Abuzime, skandale dhe korrupsion, njihuni me “anën e errët” të ministrave të rinj

Ndonëse të reklamuar si teknicienë, të gjithë ministrat e emëruar në detyrë ditën e hënë kanë lidhje të hershme me Partinë Demokratike. Për më tepër, secili prej tyre është i përfshirë në një numër skandalesh, që tregojnë se cila është ...

Read More »