LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital (page 5)

Qytetari Digjital

Dashuria me vajzën e amb.italian që çoi në Spaç 17-vjeçarin shqiptar

Rezidencat e ambasadave të huaja në Shqipëri në kohën e regjimit dikatorial ishin “molla e ndaluar”. Por këtë s’mund ta besonte dot Ernest Tushe, djaloshi 17-vjeçar që dashuronte vajzën e ambasadorit italian në Shqipëri, Giuseppe Sferlazzo, i cili shërbeu në ...

Read More »

Gazeta e njohur belge plas “bombën” për dosjen “Toyota Yaris”: Do trondisë politikën shqiptare

Gazeta e njohur belge, DH (Ora e fundit), vazhdon të ndjekë çështjen e makinave ku u zbuluan 3.4 milionë euro në Portin e Durrësit. Kjo për shkak se autoritetet belge kanë zbarkuar në Tiranë në kuadër të hetimeve. “Prokuroria Federale ...

Read More »

Skandali/ Bashkia Beratit riparon rrugën e dëmtuar që kushtoi 316 mln lekë, kompania që kreu punimet në vend të ndiqet penalisht… fut lekët në xhep

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur pak ditë më parë në qytetin e Beratit, ku në segmentin rrugor Polici-Stadiumi Tomorri, i rikonstruktuar tre vite më parë, me vlerën 316 milionë lekë, si një nga projektet më madhore të këtij qyteti, ...

Read More »

Tërmeti apokaliptik që k.ërcënon Ballkanin: “Dekreti imagjinar i Metës ka humbur rrugës”

Presidenca e Ilir Metës nxitoi të nxirrte veten blof për herë të dytë brenda pak ditësh, pas panikut që rëndom po përpiqet të përhapë mes njerëzve me parashikime apokaliptike. Pak minuta pasi në media u publikua përgjigja zyrtare e Ministres ...

Read More »

Vitet ‘70-‘80, floriri që prodhohej në Rubik para vitit 1990

Prej vitesh në media është raportuar lidhur me sasinë e materialeve të çmuara që nxirreshin në uzinën e Bakrit në Rubik gjatë periudhës së ekonomisë së centralizuar si rrjedhojë e rafinimit të bakrit. Megjithatë jo të gjitha informacionet lidhur me ...

Read More »

Skandalet më të mëdha të ish-kryeministrit Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në 678 ditët e tij të qeverisjes ka pasur shumë skandale, të cilat është mundur t’i mbulojë me tema nacionaliste, që përfshijnë edhe deklaratat e tij të famshme rreth dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Pavarësisht ...

Read More »

“Familja” e udhëhequr nga Basha…të gjithë bashkë të punësuar në zyrën anti-UÇK në Kosovë

Një dokument shkresor provon faktin, se në vitin 2004, Erion Isufi është emëruar funksionar, me detyrë “Asistent juridik”, pjesë e stafit të zyrës së posaçme, të Tribunalit Hetimor të krimeve të luftës në Kosovë, me qendër në Beograd-Serbi, ku drejtor ...

Read More »

Mosmirnjohja është k.rimi: Ja sa ka paguar për Argitën, Jamarbërin, Bashën, Anilën dhe deputetë të PD miliarderi Soros deri sa i shkolloi e i rregulloi!

Prej disa kohësh, miliarderi Xhorxh Soros është shpallur zyrtarisht si armik i Partisë Demokratike të Shqipërisë. Ka pafund teori konspiracioni nga ana e PD-së zyrtare, në lidhje me këtë të fundit. Dy nga njerëzit që e kanë sulmuar me emër ...

Read More »

Gjyqtarët që shpëtuan Metën e “Bllokut të kuq” i shmangen vetingut si djalli temjanit, ndërpriten verifikimet për Fullanin e Zenelajn

Gjyqtarët që i dhanë pafajësinë presidentit Ilir Meta për aferën 700 mijë euroshe i kanë shpëtuar vetingut. Gazeta raportoi pak kohë më parë se ish-anëtarët e Gjykatës së Lartë Arjana Fullani dhe Guxim Zenelaj kishin paraqitur dorëheqjet në Këshillin e ...

Read More »

Skandali i “Veneto Banka”, gjykata rrëzon tentativat e SGA dhe Tranzit për të rrëmbyer pronat e shqiptarëve, refuzon ekzekutimin e kolateraleve

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar tentativat e italianëve për të rrëmbyer pronat e shqiptarëve që kanë marrë kredi te “Veneto Banka”. Gazeta prej ditësh ka denoncuar sesi falimenti i bankës italiane është bërë tërësisht në shkelje me ligjin dhe ka ...

Read More »