LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital (page 50)

Qytetari Digjital

A është drejtori i opozitës “lider”?!

Qytetari dixhital ka një merak : Do të dijë se a është lider Basha?! Ja si i përgjigjet Xhimi! Lider nuk zgjidhesh, por lind! Me kete duhet kuptuar qe nje njeri deri ne momentin e daljes se tij ne krye ...

Read More »

Lul ty biçikletën ta dhuruan, e Koli nuk mund të çohet për ta mësuar

Nga Durim Madhi Sokol Olldashi, një nga drejtuesët më me zë të PD, sot mbushi tre vjet nga ndarja, me familjen, të afërmit, miqtë dhe kolegët. Natyrisht nëse ai do jetonte dhe do kishte arritur të drejtonte PD, gjërat në ...

Read More »

“Komunistja” e salcës : “Babai po më vdes në burg”, por gënjenë

  Trafikanti dixhital nga Fieri, pasi kishte lexuar një letër të dhimbëshme të portalit JOQ na u drejtua  me një letër redaksisë së Tellalli.al, duke treguar se e njihte vajzë dhe të atin. Mirela gënjenë edhe për vete edhe për ...

Read More »

“Kurbani” me teste Komunisti..qe luftoi Komunizmin..!

Nga Amarildo Pregapuca Dhe ..?!! Mefshtesi,zhgenjim,indinjim,urrejtje dhe shume pak shpresë..! Ose te pakten kjo, ne shumicen e njerezve..ne ata qe perbejne fjalen popull..! Pse keshtu..?..Si eshte e mundur..?..Kur , kur do ndreqet.?. Dhe drita ne fund te tunelit her fiket ...

Read More »

Përgjigja amerikane për akuzat e Berishës dhe Blushit

Nga Flogert Muça Hipokrizisë së portaleve pranë Berishës e Bashës, por edhe fjalimeve sot në Parlament të përfaqësuesve të opozitës, apo edhe Ben Blushit, përgjigjen më të mire ua dhanë Presidenti Obama dhe Presidenti i zgjedhur Trump, të cilët pas ...

Read More »

Pra fitoi Trump….

Nga Amarildo Pregapuca Fitoi se ju foli nje gjuhe te qarte.. Fitoi, se fjalen e pa deshifrueshme “Demokraci” e zbertheu ne shifra. Fitoi, se preku ne thelb problemet me politiken e jashtme Amerikane, duke ju dhene emrin e vertet, “zjarrmihes ...

Read More »

Gruaja e Lulit: Po të ishte Luli, do fliste me Zotin dhe do e ndalonte shiun nga Hollanda

Nga Durim Madhi As gruaja holandezo-tironse e Lulzim Bashës, nuk mund të rri, të shikoj punën e saj. Por tallet me shqiptarët, që prej vendit ku jeton nga paratë e pista të përfituara nga taksapaguesit shqiptarë. Vetëm Mercedesi që përdor ...

Read More »

Zhabat e moçalit antikomb, këngë vaji për “grekët”

Nga Durim Madhi Pasi u mbaroi ujë i kanalit, që vadisnin kuturu rritjen e ndasive dhe urrejtjen mes shqiptarëve dhe kur asgjë nuk u mbeti për të notuar, veçse bataku i pistë i intrigave dhe poshtërsive, zhabat gjetën pak ujë ...

Read More »

Qeveria anulon HEC-et. Bie shi, nuk bie shi, OJQ-t karagjoze do “vadisin”!

Nga Jurgen Spiro, Londër Një vendim brilant dhe të guximshëm mori qeveria Rama, duke parë se është në interes të vendit dhe për të ruajtur parametrat mjedisor dhe ekosistemin: Pezullimin e 9 lejeve të ndërtimit të HEC-eve në Theth dhe ...

Read More »

Portali nga Durrësi i mërzitur: Pse policia gjobit shkelësit e ligjit dhe nuk i’u jep “tufa me lule”?!

Redaksionale Portali Durrëslajm na qenkërka shqetësuar shumë, se pse policia është aty ku duhet të jetë, në krye të detyrës. Në këmbë, ditë e natë, kundër shkeljes së ligjit. Për të ndaluar dhe dënuar çdo tentativ për abuzim, ose keq ...

Read More »