LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital (page 58)

Qytetari Digjital

Saimiri e futi prokuroren në “listën e zezë”, ajo i bënë “gropën” policisë

Redaksionale Para disa kohësh, Saimir Tahiri i irrituar dhe skandalizuar me veprimet e prokurorisë dhe gjykatave, hartoi një listë për të gjithë ata prokurorë dhe gjyqtarë, që mendohej se ishin të korruptuar, e shisnin e blinin drejtësinë. Kjo listë ju dërgua ...

Read More »

Një foto që flet sa 1000 fjal-ime: Nga këta prisni reformë, hajde sikterrisuni!

Fotografi dixhital na ka dërguar këtë foto, sepse ai është një nga ata por që mendon se do votoi për reformën. Foto është bërë me telefon dhe fotografi është aty, në mes të grupit. Ja çfarë shkruan ai: Të trembur ...

Read More »

Po këto “çobanë” kë përfaqësojnë në Francë

Nga Jurgen Spiro (Londër) Një moment u dhjeva, mendova se u vranë deputetët me njëri tjetrin në parlament…! Pastaj, kthehem nga tualeti e gjej parlamentin bosh, mendova se mollë sherri po zhvillohej jashtë. Jo, thjesht kishin ngel vetëm ato pak ...

Read More »

Po këta “çobanë” çfarë duan në stadiumet e Francës?!

Një moment u dhjeva, mendova se u vranë deputetët me njëri tjetrin në parlament…! Pastaj, kthehem nga tualeti e gjej parlamentin bosh, mendova se mosh sherri po zhvillohej jashtë. Jo, thjesht kishin ngel vetëm ato pak kokrra që s’kishin gjet ...

Read More »

Na e shpife kombëtaren Armando!

Personalisht shpresoj që Shqipëria mos të fitojë kurrë asnjë kupë, për sa kohë shoh në çdo foto dhe video të nderuarin Armando Duka, a thua se është ëngjëll mbrojtës i kombëtares tonë dhe kualifikimin e kemi dhuratë prej tij. Për më tepër ...

Read More »

Tiranë/ I bllokojnë rrugën, shoferi i dëshpëruar ia sposton me të përplasura makinën deri në kryqëzim (Video)

Një ngjarje sa qesharake dhe e pazakontë ka ndodhur mesditën e sotme pranë rrugë së Durrësit, në kryeqytet. Një shofer i dëshpëruar, të cilit i kishin bllokuar rrugën, nuk hezitoi ta shtynte me të përplasura makinën e tjetrit për t’i hapur rrugën ...

Read More »

SKANDAL/ I dënuari për trafik droge koalicion me PD. Galdini ndryshoi emrin pas arrestimit

“Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë” është forca aleate më e re e Partisë Demokratike. Lideri i të djathtës Lulzim Basha, deklaroi se PD është e gatshme të bashkojë forcat me këdo që ndihet në pozitë me të keqen, pavarësishte ...

Read More »

Ky ishte Sokol Olldashi, pionieri i ligjit të dekriminalizimit dhe jo i paçavures së sotme!

  Fjalimi i plotë i të ndjerit Sokol Olldashi Kurrë nuk e kam ndjerë veten më keq se sa në këtë seancë. Është një seancë e pështirë, një seancë e turpshme,një seancë në të cilën nëse ne do të kemi ...

Read More »

Njeriu i qeverisë rrëzon reformën dhe akuzat ndaj Metës

Nga Adelheid Wölfl/ Der Standard Pak kohë më parë në Shqipëri një gjykatës përfundoi në spital me plagë të shkaktuara nga një therje. Ai pretendoi se ishte “një budallalëk i vogël”. Në veturën e tij u gjetën mijëra euro. Gjyqtari ...

Read More »

Shterpësia mediatike/ Shqipëtarë ç’ju gjeti, Françeska u nda nga i dashuri!

Me të hapur sytë, bile pa i hapur mirë, në iPhone më vjen mesazhi nga gazeta prestigjoze X dhe nga dhjetra portale, se biondja e “rrezikshme” nga Vlora, Françeska Jaçe, na qenka ndarë nga i dashuri dhe do të jetojë ...

Read More »