LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital (page 59)

Qytetari Digjital

“Masakrimi i demokracisë” më 26 maj 1996 dhe një kujtesë për zgjedhjet e lira të Lulit (Foto)

Nga Agim Rama, fotoreporter Si sot 20 vite më parë, pra më 26 maj 1996 ndodhi e para masakër elektorale në Shqipërinë postkomuniste, e cila do të shoqërohej edhe me një dhunë të pashembullt në mes të Tiranës nga një ...

Read More »

Turp! Kujt vendi i takon ky diplomat që blen thashetheme nga Rama dhe ja shet e Z. Berisha?

Berisha deklaroi sot në Parlament se gjatë një bisede me një ambasador, Rama ka pranuar se ka futur kriminelë në parlament. Berisha tha se nuk do të publikojë emrin e ambasadori për arsye etike. Ish- ministri i majtë Et’hem Ruka ...

Read More »

Gallatë e madhe njerëz, do shikojmë video të reja seksi

Nga Mentor Kikia Thashethemnaja “bën të ditur” se qarkullojnë nëpër ca zyra të larta politike ca video të tjera seksuale. Flitet për ministra e për kryetarë bashkie që janë filmuar duke bërë seks nëpër zyra apo nëpër motele, me gra ...

Read More »

SHBA-BE: Individë të korruptuar e të përfshirë në krime, kundër reformës

Kanë qënë të drejtëpërdrejtë përfaqësuesit e SHBA dhe të BE teksa kanë evidentuar shkaktarët e vonesës së reformës, duke treguar gishtin në drejtim Berishës dhe Metës, dy njerëzit që nuk duan përfundimin e reformës në drejtësi në Shqipëri. Në këtë ...

Read More »

Tre shënime (absurde) për tre lajme dite

Nga: MENTOR KIKIA Ditën që shefi i sigurisë në bazën ushtarake të Farkës, duhej të ishte në punë dhe të kishte kontrolluar dhe firmosur, për të lejuar ose jo, ngritjen në fluturim të helikopterit ushtarak që u rrëzua në liqenin ...

Read More »

Jari pa mustaqe, Jari me nishan!

Nga Bledi Mane-Public Enemy Bujari edhe pas kater vitesh mbeti ende nje dileme e madhe mes bolshevizmit organik dhe demokracise liberale te imponuar. Mbeti serish dileme e madhe ne udhekryqin nacional te orientit dhe oksidentit. Mbeti pacienti i pasheruar i ...

Read More »

Grekët asnjë provë deri tani: Balilin e akuzojnë se ” ka dashur ” të trasportojë dhe… llogje përgjimesh

Mediat greke vazhdojnë të bëjnë show  dhe të bëjnë johnë mafias shqiptare sidomos bandës së narkotrifikut që sipas tyre drejtohej nga Klemend Balili. Ata tashmë publikojnë dhe përgjimet epolicisë greke  të një personi me pseudonimin “Kelly” ose “Keli”. Ai orientonte shpërndarësit se ...

Read More »

Vrimat” e politikës së ditës…dhe tredhja e funksionarëve politik

Nga Arben Isaraj Ajo që deri më tani i dallon mes tyre kanalet tona televizive, ka të bëjë vetëm me parashikimin e kohës, gjithçka tjetër është pothuaj njësoj. Po, po… gjithçka dje dhe sot, në median vizive dhe të shkruar ...

Read More »

Ata duke u masturbuar do rënkojnë: Ah mor Shukri ti nuk di te besh seks!

Nga: BLEDI MANE I dashur qefliu i vonuar Shukri Xhelili. E mban mend si ulerisje kur skandali seksual i Ylli Pangos shpertheu dhe ti e te tjere si ty mallkonit? -Sa perversë dhe abuzues me pushtetin jane keta demokratet e ...

Read More »

Shukriu me brekë të grisura dhe shoqëria jonë pa brekë fare

Nga Mentor Kikia Sot shqiptarët u kënaqën të gjithë. U engledisën, u gajasën dhe i harruan hallet fare. U morën të tërë me Shukriun e Peshkopisë dhe brekët e tij të grisura. Përfundimisht, problemi nuk ishte që Shukriu po përdorte ...

Read More »