LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital (page 60)

Qytetari Digjital

“Berisha dhe Meta janë dy të djegurit e Reformës në Drejtësi”

Nga Spartak Ngjela Ish-ministri i Drejtësisë, Spartak Ngjela shkrua se, reformën në drejtësi nuk do mund ta pengojë dot asgjë. Duke e cilësuar këtë si “reformë të amerikës”, Ngjela thekson se, as bashkimi i Sali Berishës me Ilir Metën nuk ...

Read More »

Ja përse kishte dijeni Berisha për arrestimin e Frrokut!

Duke iu referuar deklaratës së ish-kryeministrit Berisha për arrestimin në Holandë të Arben Frrokut, gjë që rezultoi e vërtetë, ish-truproja i tij Izet Haxhia deklaron se Berisha drejton një shtet paralel. Në një status në faqen e tij në “Facebook”, ...

Read More »

“Shullazi”, studio e palicensuar për zgjidhjen e konflikteve, që si zgjidhte (pa)drejtësia

NGA MENTOR KIKIA* Unë nuk e besoj atë që Sali Berisha thotë, se Emiliano Shullazi është vartës apo epror i ministrit të Brendshëm, apo edhe më lart. Kjo është politikë Shullazërie… Por unë besoj se Emiliano Shullazi ishte një strukturë ...

Read More »

21 Janari, funeral i paralajmëruar i një “krimi shtetëror”

Procesi 21 Janari ishte një histori gjyqësore e destinuar drejt mbylljes. Vendimet erdhën duke u zbutur nga njëra shkallë e gjyqësorit tek tjetra e për t’u mbyllur me dënime të lehta. Sinjali i parë i sistemit të drejtësisë u dha menjëherë ...

Read More »

Nipi i Ziver Veizit një lutje për Berishën: Kryekriminel , të na falësh që na vrave!

Julian Veizi, jurist në Policinë e Gjirokastrës ka kritikuar ashpër Gjykatën dhe Prokurorinë e Përgjithshme për mosndëshkimin e fajtorëve të “21 Janarit”. Me anë të një statusi në facebook, Veizi shkruan se Gjykata dhe Prokuroria e mbaruan lojën e tyre. ...

Read More »

Ja përralla e fundit e plakut “Mere”, për stadiumin e Olsit, Edit dhe “Stadiumin e Kombit”

Pak ditë më parë u prezantua projekti i stadiumit të ri të futbollit, që do të mbajë emrin “Arena Kombëtare. Pas prezantimit të projektit ka plasur një debat në lidhje me funksionin dhe për një kullë që përmban projekti. debatin ...

Read More »

Armatosuni për vetëmbrojtje! Po sikur Berisha të ketë pak të drejtë?

Pas deklaratës së Sali Berishës që qytetarët të lejohen të armatosen për vetëmbrojtje ka reaguar ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri. Tha Tahiri: “Kur një ish kryeministër bën thirrje publike që populli të armatoset, nuk besoj se ka thirrje më kriminale, ...

Read More »

Donald Lu, pse nuk është edhe Shkëlzen Berisha në listën e zezë?

Nga Bledi Mane Fotografia e Armina Mevlanit ne Malibu te bregut Perendimor cuditi gjithe shqiptaret sepse leshi i gershetit varur pas supit te jepte idene se ishte leshi i pa rruajtur i sqetulles se djathte. Leshi zgjoi kureshtjen por jo ...

Read More »

I dashur zoti Kriminel Shullazi, Të falenderojë!

Nga Bledi Mane “Mes tollovisë, të vërtetave, legjendave, anatemimeve, gjobave, trafiqeve, vrasjeve, kërcënimeve, pengmarrjeve ti më në fund bëre diçka fisnike. Ti i nderuar zoti kriminel zgjove kujtesën kolektive në këtë vend të keqarsimuar dhe falë teje doli lakuriq e ...

Read More »

Biseda sekrete: Si e bindi Llalla “Doktorin”, që të ishte pjesë e arrestimit të Shullazit

Para se Emiljano Shullazi të arrestohej, Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka marrë leje nga Doktori dhe kanë bërë një bisedë telefonike. Më poshtë keni bisedën e bërë me numra të paidentifikuara (privat number). Llalla: Mirëmbrëma shef! Berisha: Kush je ...

Read More »