LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital (page 61)

Qytetari Digjital

Ja përralla e fundit e plakut “Mere”, për stadiumin e Olsit, Edit dhe “Stadiumin e Kombit”

Pak ditë më parë u prezantua projekti i stadiumit të ri të futbollit, që do të mbajë emrin “Arena Kombëtare. Pas prezantimit të projektit ka plasur një debat në lidhje me funksionin dhe për një kullë që përmban projekti. debatin ...

Read More »

Armatosuni për vetëmbrojtje! Po sikur Berisha të ketë pak të drejtë?

Pas deklaratës së Sali Berishës që qytetarët të lejohen të armatosen për vetëmbrojtje ka reaguar ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri. Tha Tahiri: “Kur një ish kryeministër bën thirrje publike që populli të armatoset, nuk besoj se ka thirrje më kriminale, ...

Read More »

Donald Lu, pse nuk është edhe Shkëlzen Berisha në listën e zezë?

Nga Bledi Mane Fotografia e Armina Mevlanit ne Malibu te bregut Perendimor cuditi gjithe shqiptaret sepse leshi i gershetit varur pas supit te jepte idene se ishte leshi i pa rruajtur i sqetulles se djathte. Leshi zgjoi kureshtjen por jo ...

Read More »

I dashur zoti Kriminel Shullazi, Të falenderojë!

Nga Bledi Mane “Mes tollovisë, të vërtetave, legjendave, anatemimeve, gjobave, trafiqeve, vrasjeve, kërcënimeve, pengmarrjeve ti më në fund bëre diçka fisnike. Ti i nderuar zoti kriminel zgjove kujtesën kolektive në këtë vend të keqarsimuar dhe falë teje doli lakuriq e ...

Read More »

Biseda sekrete: Si e bindi Llalla “Doktorin”, që të ishte pjesë e arrestimit të Shullazit

Para se Emiljano Shullazi të arrestohej, Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka marrë leje nga Doktori dhe kanë bërë një bisedë telefonike. Më poshtë keni bisedën e bërë me numra të paidentifikuara (privat number). Llalla: Mirëmbrëma shef! Berisha: Kush je ...

Read More »

I nderuari Doktor Berisha … ! Kjo është letra që i ka dërguar Shullazi Marshallit

I nderuar doktor Berisha. Unë që po ju shkruaj, jam Emiljano Shullazi, kështu që nuk është nevoja të prezantohem pasi ma ke përmendur emrin qindra herë dhe më njef shumë mirë. Me fol burrash, më vjen keq, pasi bashkë as ...

Read More »

“Dale dale, s’keni parë gjë akoma”…..

Nga: ARTAN HOXHA Meqe nuk ndodhem ne Tirane, po disa qindra kilometra larg saj, aty nga mbremja vone nisi te kercase telefoni. Pak minuta me pas shpertheu ne ngazellim dhe rrjeti(Facebook). Heeeeuuuu!!! C’te kete bere vaki??!!! Pastaj pash gaz e ...

Read More »

Përse u tremba kaq shumë, kur vajza ime e huaj shkoi në Shqipëri?!

Nga Amarildo Pregapuca Natyrisht, përveç problemeve te tjera, normale për çdo njeri, këto ditë m’u shtua edhe një problem tjetër. Vajza ime ka një shoqe, te cilën e ka njohur gati 7-8 vjet më parë dhe që tashme është bërë ...

Read More »

Pse Fadil Hoxha mund të dekorohet “Nderi i Kombit” dhe Enver Hoxha jo?!

Nga: DRITON TALI Nuk e kam të qartë pse bën të ketë përmendore për njërin e jo për tjetrin?! Pse njëri duhet të jetë “Nderi i kombit” e tjetri jo?! Kur që të dy ishin relativisht të njëjtë: komunistë shqiptarë – ...

Read More »

Më munde Enver, më munde!

Nga Amarildo Pregapuca Jam ai djali rebel i Tiranës, ai që flokët kërkonte t’i mbante të gjata, që vishte xhinse kauboj dhe dëgjonte Beatles, Queen, Deep Purple, Scorpions. Jam ai djali që emrin s’e kisha Muharrem, Beqir, Mahmut, Qirjako, pavarësisht se ...

Read More »