LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital (page 70)

Qytetari Digjital

Çfarë duhet pritur pas sulmeve të Parisit

Stratfor Sipas lajmeve nga mediat franceze, forcat e sigurisë më në fund kanë sulmuar dhe vënë nën kontroll teatrin Bataclan. Bilanci më i fundit flet për 100 të vdekur në disa atentate në kryeqytetin francez. Të paktën pesë atentatorë – ...

Read More »

EKSKLUZIVE/ Kjo është modelja që i vodhi të dashurin milioner Floriana Garos (Foto)

Pas thashethemeve të ndryshme për ndarjen e Floriana Garos dhe milionerit Tedi Ngjela (djali i biznesmenes Shefikat Ngjela), të gjithë pyetën çfarë ndodhi që shkaktoi ndarjen?! Disa thanë se kriza në çift erdhi si pasojë e udhëtimeve të shpeshta të ...

Read More »

Sa zhurmë për dorëheqjen e asgjës, a thua mbetëm jetim!

Sa zhurme per doreheqjen e asgjese! A thua mbetem jetime?! Zhurma eshte e qellimshme, qe ikja e nje rekruti , te duket si humbja e nje gjeniu! Njerzit as nuk e kane mendjen aty, jane indiferente, por te etur e ...

Read More »

Muri u shemb, por jehona e betejave nuk u shua

Eshtë e vështirë të mbivlerësosh se çfarë mrekullie ishte që këto diktatura u shembën kaq paqësisht në 1989-ën. Në shekullin 20, kontinenti ynë ishte shkretuar nga dy luftëra. Pikërisht prej këtij shkatërrimi u ndërtua themeli i një projekti të përbashkët ...

Read More »

Berisha, Basha dhe idiotësit e tyre që jua shesin shqiptareve çdo minutë

Nga Alfred Peza Sali Berishën dhe Lulzim Bashën, veç shumë e shumë të  tjerave, i bashkon në një, dëshira jargandjellëse për rrëzimin e Qeverisë “Rama”, me ëndrrën për zgjedhje të parakohshme e për rikthimin sa më të shpejtë në pushtet. ...

Read More »

Sundimtarët e popullit më të varfër (dhe më spurdhjak)

Nga Mentor Kikia Prej dy ditësh, në disa media janë publikuar fotot e këtyre sarajeve ku fle “Naltmadhëria” e tij Shkëlzen Berisha I. Mediat thonë se ai e ka maskruar sikur e ka marrë me qera tek pronari i një ...

Read More »

Nesër do qëlloj dhe unë me vezë!

Nga Bledi Mane Sot, do Zoti e na kalon rroga shpejt se do dal në lagje e do bëj shopping. Shopping të fuqishëm fare. Jo një kokër por do blej kufeta të tëra me vezë. Do e masakroj lekun e ...

Read More »

GAZETARIA / Jemi të gjithë ekspertë të thashethemit

NGA DAVID RANDALL Një herë e një kohë, kur Interneti ishte ende një risi, pothuajse nuk kalonte një ditë pa dalë një artikull që paralajmëronte “vdekjen e gazetarisë”. Sot, njëzetë vjet më vonë, ata parashikime tingëllojnë qesharakë, sepse praktikisht të ...

Read More »

“Zëri i Amerikës” do rrëzojë Metën me bandën e hajdutëve berishian

Nga Spartak Ngjela Spikeria shqiptarë e Zërit të Ametikës, iu kujtoi shqiptarëve mbrëmë se ata nuk janë vetëm; kur e diskreditoi Ilir Meten si hajdut, si abuzues dhe si një njeri që duhe të tërhiqet nga politika si abuzues. “Kam ...

Read More »

Kur të rritem dua të bëhem si Andi Bushati

Nga Bledi Mane Rrallë herë mund ta dëgjosh por nëse ta uron njeri ndjehesh i vlerësur. “Paç fatin e Andi Bushatit”! është një lloj instalacioni oral në formë bekimi që e pëshpërit komuniteti i gazetarëve veçanërisht në Tiranë e nëse ...

Read More »