LAJMI I FUNDIT
Home . Qytetari Digjital (page 74)

Qytetari Digjital

“Duart e të keqes” / Eksperimentët më të tmerrshëm mbi qeniet nejrëzore

Eksperimentet njerëzorë dhe etika e kërikimeve e studimeve ka evoluar me kalimin e kohës. Me raste, subjekte të eksperimenteve njerëzorë kanë qenë të burgosur, skllevër apo edhe familjarë. Në disa raste, doktorët kanë kryer eksperimente mbi vetveten, kur nuk kanë ...

Read More »

Zbulohet kandidati “i pavarur” i të majtës që do të grabis votat e të djathtës (Foto)

Kandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi pas zgjedhjeve të 21 qershorit ka si projekt krijimin e një partie të re, të djathtë dhe opozitare. Sipas burimeve konfidenciale, mësohet se kandidati i pavarur Bojaxhi po përkrahet jashtëmase nga Partia ...

Read More »

Kulla eme nuk asht e vetme…

Nga ATJON V. ZHITI* Tash u bane shum net e dit që jam largue prej asaj shpie e atij vendi në gjueti të diçkaje ma tmadhe, që dhe me ma shujtë mninë që kisha kundrejt kullanëve të mi andej nga ...

Read More »

“Shakaja” e fundit e Andreas, pilotit të Germanwings

Në ëndrrat tona më të këqia nuk na e merrte mendja një gjë të tillë, tha shefi i Lufthansas Carsten Spohr. Më parë ai kishte konfirmuar para medieve se piloti i dytë qe mbyllur në kabinë për të nisur rrëzimin ...

Read More »

Protestat e turpshme të demokratëve apo hajde na q* Ilir Meta!

Mijëra qytetarë iu drejtuan sot Parlamentit e më pas Kryeministrisë me thirrjet: “Jashtë kriminelët nga Kuvendi”, “Meta q*u, Meta ik”, “Poshtë komunizmi”, etj, e ndoshta në protestën më masive që është parë deri më sot nga opozita. Por sërish e njëjta ...

Read More »

Protesta në 12 Mars, frikë dhe panik për rikthimin e skenarit të “21 Janarit”

Që prej ditës së martë, Policia e Shtetit ka kaluar në gatishmëri. Shkak për këtë gjendje është bërë protesta e paralajmëruar e opozitës. Ndërkohë Policia e Shtetit ka kërkuar informacion nga Drejtoritë e Qarqeve për tubimin e nesër të PD-së. ...

Read More »

Të jetosh përgjithmonë, vdekja… shumë shpejt një nocion

Ndërkohë që kujtohen të vdekurit, vazhdojmë të kultivojmë obsesionin tonë për vdekjen. Kemi arritur të zgjasim moshën mesatare por ëndërrojmë të arrijmë përjetësinë. Letargjia, ilaçet e mrekullive, kontrolli i ADN-së dhe dietat prej asketësh janë varianti shkencor i kërkimit për ...

Read More »

Artan Hoxha paguhet nga Doshi për “faktet” që disponon për “vrasjet me porosi”

Këto janë faktet që ka paraqitur gazetari Hoxha në news 24 të denja për një film policesk:- Durim Bami kishte marrë porosinë për të vrarë Tom Doshin, ndërsa porositësi është larguar jashtë Shqipërisë, për në Gjermani . “Durim Bami pasi ...

Read More »

A do arrihet vrasja e Tom Doshit dhe Mhill Fufit?!

Emri i Mhill Fufit, deputetit të Partisë Demokratike u përmend sot nga deputeti i Partisë Socialiste Tom Doshi, teksa ky i fundit u shpreh se po bëhen përgatitje për eliminimin fizik të tij dhe deputetit Fufi, me anë të vrasësve ...

Read More »

Goditje gjeniale…kriminale

Mendje të mprehta apo maskarenj të përsosur? Tre emigrantë italianë prapa “goditjeve të shekullit”. Të kryera pa derdhur asnjë pikë gjakÇfarë kanë të përbashkët grabitja, mashtrimi dhe vjedhja e shekullit? Përveç shekullit, i njëzeti, edhe një bashkëtingëllore: P. Shpjegojmë më ...

Read More »