Home . Qytetari Dixhital

Qytetari Dixhital

Kandidaturat e “skarcuara” nga listat e PS-së në krye të listave të PD-së

Përpara 1 jave të gjithë pamë skena prekëse në pishinën olimpike të rinovuar në Durrës, ku një plak notar veteran dhe socialist idealesh përqafonte kryeministrin Rama. Bon Kadiu është mjaft i njohur në Durrës për mbështetjen që i ka dhënë ...

Read More »

Skandali/ 29 kandidatët e Republikës së Re janë të inkriminuar!

Janë plot 29 emrat e rinj të konkurruar nga PD, të cilët kanë precedent penalë ose janë përfshirë në afera të mëdha korruptive. Këta 29 emra të rinj, të paktën një në çdo Qark, do t’i bashkohen pa dyshim një ...

Read More »

Dokumenti/ Ministrja e re e Financave i merr këshilltarët nga SHIK-u i Gazidedes

Ministrja e Financave Helga Vukaj ka nisur punë duke ndërruar menjëherë kabinetin. Burime nga dikasteri tregojnë se dy prej figurave të reja që ministrja ka sjelle me vete, janë Jeton Osmani dhe Renald Rista. Jeton Osmani ka qenë kryetar dege ...

Read More »

Vodhi 2 milionë dollarë, ky është sekseri i ministrit të ri të Shëndetësisë

I akuzuar për korrupsion dhe i dënuar mashtrim e për falsifikimin e diplomës, Gazmend Koduzi do të jetë shefi i ri i kabinetit të Ministrit të Shëndetësisë. Përzgjedhja e tij shuan çdo dyshim për “qëllimet e mira” të Partisë Demokratike, ...

Read More »

Rama dhe Mogherini “stonojnë” me pompozitetin e veshjeve të kryeministrave ballkanas (Foto)

Shefja e Politikës së Jashtme të BE, Federica Mogherini, thërriti në një mbledhje kortezie, në Bruksel, kryeministrat e Ballkanit Perëndimor. Ftesa konsistonte më tepër për të biseduar në një banket të ofruar nga vetë ftuesja. Në sy bie veshja e kryeministrit Rama, ...

Read More »

Faktet/ Abuzime, skandale dhe korrupsion, njihuni me “anën e errët” të ministrave të rinj

Ndonëse të reklamuar si teknicienë, të gjithë ministrat e emëruar në detyrë ditën e hënë kanë lidhje të hershme me Partinë Demokratike. Për më tepër, secili prej tyre është i përfshirë në një numër skandalesh, që tregojnë se cila është ...

Read More »

A u zgjodh Avokatja e Popullit nga gruaja e Lulzim Bashës?

Partia Demokratike zyrtarizoi mbrëmjen e djeshme emrat teknikë, që do të qeverisin në kabinetin Rama deri më 25 qershor. Pjesë e këtij kabineti do të jetë zv/kryeministri dhe gjashtë ministra teknikë të PD. Lulzim Basha bëri publik emrat, pas takimit me ...

Read More »

Ta “dorëzojmë” sherrin, ashtu siç hëna “dorëzon” natën tek drita e diellit!

Shume komente cinike, ironike, mosbesuese, euforike…lexoj lidhur me kompromisin e fundit. Ne nuk na lexohet mendja asnjehere. Hall te besh kompromis, hall te refuzosh ate! Por nese kompromisi ofrohet si zgjedhje dhe zgjidhje, kush do te preferonte grindjen?! Te preferosh ...

Read More »

Hajduti i radhes, DIGITALB…

Nuk mjaftojne hajduteria e kompanive celulare, e bankave, e doganiereve…tani listes i shtohet edhe Digitalb. Me futjen e dekoderit te ri me ngjasme, e fut njeriun e gjore ne lloj lloj kurthesh pagesash…duhet paguar edhe per kampionatin shqiptar!!! Turp! Turp!Turp! ...

Read More »

Jeni bërë si fantazma të frikshme me “republikën e re”, ku qerosave do t’i u dalin flokët dhe tullacëve thinja!

Prej muajsh duket se nuk ka fund ne horizontin e sherit. Opozita eshte futur ne thellesi pa mjete shpetimi. Kerkon te pamunduren, per te justufikuar mos hyrjen ne zgjedhje, te cilat edhe bufi e di qe i fiton pozita aktuale. ...

Read More »