LAJMI I FUNDIT
Home . Rekomanduar

Rekomanduar

Nëse Dvorani do jet Katica Janeva, ti shoku Ilir e sigurtë që do përfundosh në Reç…

Nga Anri Bala Ilir Meta sinqerisht na ka çuditur të gjithëve, duke qenë larg atij malësori Skrapari, epitet me të cilin përkëdhelte egon herë pas here, duke treguar një gjest prej kopjaci për të trimëruar sadopak veten. Në fakt kurrë ...

Read More »

Presidenca në sulm… tani ndaj BE-së e Maja Kocijançiç-it: Lexo në shqip Kushtetutën, mos u keqpërdor nga Rilindja!

Në një deklaratë për “Euronews Albania”, zëdhënsja e BE-se Maja Kocijançiç tha se nuk i takon Bashkimit Evropian të vlerësojë përputhshmërinë e hapave të ndërmarrë në lidhje me emërimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese me Kushtetutën dhe ligjet përkatëse ku ...

Read More »

A do e shpalli Meta “non grata” edhe Matthew Palmer?! Letra për OSBE ku e njofton se e ka shpallur “të padëshërueshëm” ambasadorin e saj, si filles e luftës kundër “kapitalizmit dhe imperializmit”!

Meta e ka shpallur të padëshirueshëm ambasadorin e OSBE-së Bernd Borchardt pas disa veprimeve që i konsideron të papranueshme. Por nëse i referohemi akuzave të tij atëhere i pari person që duhet të shpallet i padëshirueshëm është përfaqësuesi i SHBA-së ...

Read More »

Si sot, më 17-Nëntor 1944, u çlirua Tirana dhe ndodhi që shumë tiranas humbën pronat kur b…lëpirsit e pushtuesit poturet, sofrat, minderet dhe mangallet..

Nga Amarildo Pregapuca Si sot, me 17-Nentor 1944-er, u clirua Tirana, veprim ky qe solli qe shume Tiranas te humbnin prona dhe te gjithe te tjeret te humbnin poturet, sofrat, minderet dhe mangallet.. Ne te u mblodhen njerez nga te ...

Read More »

Meta pranon gjobvënien e bllokut të kuq si Berisha v.rasjet e 21 Janarit: Akti i Dvoranit shumë më i rëndë se vendosja e gjobës ndaj një biznesmeni!

Ilir Meta ka vjiuar akuzat ndaj kreut të KED Ardian Dvrorani gjyqtarit që kërkoi pranga për aferën për gjobvinin 700 mijë euro ndaj një biznesmeni. Ai ka daklaruar se ndaj anëtares së Gjykatës Kushtetuese Vitore Tusha po bëhet presion politik ...

Read More »

Lul, faqja juaj e zezë nuk mund të bëhet e florinjtë me ngjyrën e m-së që hani çdo ditë!

Nga Anri Bala Ta quash fodull Lulziun, i ke thënë pak bojalliut të SHQUP-it, i nxirë e i sterrosur në flokë e shpirt, i cili pa i’u skuqur faqja, del e u tregon përralla shqiptarëve, si ato të Andersenit, se ...

Read More »

Parashikoni termetin tuaj o maskarenjë dhe ruhuni… jo gjëmën tonë sikur na ruani!

Nga Anri Bala Sapo shenjtori i Lalëzit, presidenti në shkarkim, filloi të gëzonte popullaritet në profesionin e tij të ri si orakull, e nisi të ngrej çadrën e fallxhorit në oborr të shtëpisë, ushtarologu i tij më i dashur ndër ...

Read More »

Dora e shtrirë e Ramës për ish-opozitën e keqkuptuar… nga klani “Opozita e Rrugës”

Nga Anri Bala Dje, Edi Rama i bëri një ftesë vërtetë të tejkaluar opozitës së rrugës, me në krye çiftin Basha-Kryemadhi, ku i kërkohej të uleshin në tryezë me përfaqësuesit e OSBE-së për të ndryshuar, për të bërë një kod ...

Read More »

Të mbrojmë teatrin e minjve që “sfiduan” Kadri Roshin!

Nga Anri Bala Ptu, mor maskara… nisa të pështyj veten në pasqyrë, sot në mëngjes! Ptu… pështyva dhe njëherë mbi lavaman, edhe mund të vazhdoja me orë të tëra… sa herë më kujtoheshin artikujt e shkruar për godinën e nëmur ...

Read More »

Meta i “bllokut të kuq”, vjehrri brigadier dhe shenjtorja Monika

Monika Kryemadhi, pa iu skuqur fytyra, deklaroi përballë gazetares Sonila Meço, se ajo nuk është e varfër dhe se pasurinë e ka përfituar nga familja e saj, kryesisht nga babai brigadier, i cili i paska lënë prona me vlerë miliarda ...

Read More »