Home . Sociale

Sociale

Fotot/ Ja si duket Bulevardi i Ri i Tiranës

“Duke ndjekur fazën e fundit të punimeve për ndërtimin e Bulevardit të Ri (dhe parkingun publik nëntokësor në “barkun” e tij), një ndër projektet më të rëndësishme strategjike të Bashkisë së Tiranës, i cili do të ketë një impakt të ...

Read More »

Alarmi/ Rrezik i sëmundjeve që vjen nga sallonet e bukurisë, mund të prekeni nga HIV-AIDS kur…

Shpesh terhiqemi nga ngjyrat, modelet e fundit por rralle here mendojme per rrezikun ndaj shendetit. Nje nga vendet ku mund te merret Hiv-Aids, Hepatiti B dhe semundje te tjera jane qendrat estetike te cilat jane jashte cdo konktrolli higjeno-sanitar. Anila ...

Read More »

Analiza 2-vjetore në krye të Bashkisë, Veliaj: Çdo ditë nga një punë konkrete

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, nisi turin e takimeve në 24 njësitë administrative të kryeqytetit për të prezantuar analizën dy vjetore të punës. Kryebashkiaku Veliaj premtoi  se Bashkia do të vijojë me investimet e saj në të gjithë ...

Read More »

VIDEO/ Gati parkingu nëntokësor te sheshi “Skënderbej” për 358 automjete

Përveçse një qëndër pedonale, sheshi Skënderbej do të ketë dhe një parking nëntokësor me kapacitet 358 vende duke i dhënë zgjidhje edhe problemit të parkimit të automjeteve në zonën e qendrës së qytetit. Siç mund të shihni edhe nga kjo ...

Read More »

Veliaj: Investime në çdo lagje, banorët të aplikojnë te “Fondi i Komuniteteve”

Bashkia e Tiranës dhe Ujësjellës-Kanalizime Tiranë po punojnë për ndërtimin e një linje të re ujësjellësi në Njësinë Administrative Nr. 9 në Kryeqytet, përkatësisht në rrugët “Sulejman Pasha” dhe  “Ded Gjo Luli”. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, drejtori ...

Read More »

Veliaj takim me maturantët e Tiranës, u dhuron librat e Agollit (Foto)

Maturantët e 16 gjimnazeve të Tiranës festuan mbrëmjen e djeshme kurorëzimin me sukses të përpjekjeve të tyre disa vjeçare në rrugën e dijes. Festës së tyre, e cila u organizua në sheshin “Nënë Tereza”, iu bashkua edhe kreu i Bashkisë ...

Read More »

Veliaj: Investimet publike të Bashkisë së Tiranës injektojnë dhe gjenerojnë të ardhura në ekonomi

Investimet publike të Bashkisë së Tiranës synojnë që brenda një periudhe të shkurtër jo vetëm të mbulojnë koston e tyre, por njëkohësisht që të gjenerojnë të ardhura për qytetin për vitet e ardhshme. Shembujt më të mirë të kësaj strategjia ...

Read More »

Skandal/Ja në çfarë gjendje jeton fituesja e Gjeniut të vogël nga shpërfillja e Voltana Ademit (Foto)

Vajza e talentuar shkodrane, e cila fitoi konkursin “Gjeniu i vogël”, jeton në kushte të mjerueshme. Prej 3-4 vitesh ajo nuk ka një banesë pasi shtëpia e saj është shkatërruar plotësisht. Nëna e vajzës tregoi se kërkesat e saj në ...

Read More »

Skandali me gjalpin kancerogjen, kompanitë përdorin vaj palme mbi normat e lejuara

Një ditë pas investigimit të “Fiks Fare”, Autoriteti i Kontrollit Ushqimor ka urdhëruar analizimin e mostrave të marra me bazë qumështi. “Do merren masa në rastet kur produktet do të jenë të përziera me vaj palme të padeklaruar në etiketë”, ...

Read More »

Bashkia konkurs për suveniret që do përfaqësojnë Tiranën

Bashkia  e  Tiranës  ka  marrë iniciativën  e organizimit të një konkursi i cili do të identifikojë dhe përzgjedhë 40 produkte/suvenire të frymëzuara nga Tirana. Përmes një postimi në Facebook, kryebashkiaku Veliaj thekson se një juri e specializuar do të shpërndajë ...

Read More »