LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Sport

Sport

VIDEO: Nga klandestin në kapiten skuadre, historia e pabesueshme e shqiptarit në Itali

Kur shqiptari Klaudio Ndoja mbërriti në Itali njëzet vjet më parë, ai nuk kishte as letrat italiane, ku jetoi për një kohë të gjatë si një klandestin. Por e gjithë kjo sakrificë u shpërblye dhe një ditë shqiptari arriti të ...

Read More »

Starova: Me këto manovra nuk ka perëndi që e rrëzon Dukën

Trajneri i Partizanit, Sulejman Starova nëpërmjet një lidhje live, me emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH flet për situatën në klubin e Partizanit, afrimet e reja në merkato dhe përmbushja e objektivave. “Faza po shkon mirë, nuk ka asnjë dyshim. Klima ...

Read More »

Liverpool bën “poker”, vjen humbja e parë për Manchester City…

Vjen humbja e parë për Manchester City në këtë edicion të Premier League, teksa është thyer , 4-3 në fushën e Liverpool, në një “festival golash”. Pas 20 fitoreve dhe dy barazime, kryesuesit provojnë shijen e humbjes në një ndeshje ...

Read More »

La Liga/ Reali i thotë “lamtumirë” titullit, rivalizon Barcelonën vetëm Atletiko, rezultatet, renditja (Video)

Pakkujt do t’i skishte shkuar ndërmend se Reali i Madridit që po njihte suksese të pabesueshme nën drejtimin e  Zinedin Zidane do të zhytej kaq shpejt në një krizë të thellë loje e rezultatesh, aq sa në vetëm gjysmën e ...

Read More »

Kukësi barazon me Fenerbahce mes tensionit e grushteve, shkak penalltitë e dyshimta për turqit (Video)

Kukësi barazoi 2-2 me Fenerbahce sot në mbrëmje, duke treguar vitalitet në lojën e tij dhe duke pasur në krye një trajner cilësor si austriaku Peter Pakult, ka të drejtë të krenohet me rezultatet e tij në këtë fazë përgatitore ...

Read More »

Çmenduria e Man United, thyen gjitha rekordet për blerjen e Neymarit

500 milionë euro, kaq është i gatshëm të ofrojë Unitedi për Neymarin, më shumë se dyfishin që pagoi PSG-ja për ta marrë atë nga Barcelona në vitin 2017. Manchester United është i gatshëm që të bëjë çmenduri për të sjellë brazilianin ...

Read More »

Një top futbolli i mori shikimin, këngëtari i njohur italian: Jam internist, por mbi të gjitha kundër Juves

Këngëtari i famshëm italian, Andrea Bocelli, ka zbuluar skuadrën e tij të preferuar, por mbi të gjitha siç e thekson edhe ai vetë, është kundër Juventusit. Me një rekord shitjesh mbi 80 milion disqesh në mbarë botën, Bocelli është padiskutim ...

Read More »

Fino nesër dorëzon mandatin, pritet ‘luftë’ me Armando Dukën për postin e FSHF-së

Duket se për Armando Dukën nuk do të ketë më një mandat tjetër si President i Federatës Shqiptare të Futbollit, pasi përballë tij do të jetë një kandidaturë e fortë, e cila ka për më tepër mbështetjen politike të kryeministrit ...

Read More »

VIDEO/ Valencia e papërmbajtshme në Kupë, sulmuesi Vietto ‘çmendi’ publikun

Valencia nuk e pati aspak të vështirë përballjen në Kupën e Mbretit kundër Las Palmas të cilën e mposhti me shifrat e thella 4-0. Në sfidën e luajtur mbrëmë shkëlqeu sulmuesi Vietto që realizoi ‘tripletë’. Përpos sasisë së golave, 24-vjeçari ...

Read More »

Franca u bën një nder të madh futbollistëve kuqezinj !

Të gjithë lojtarët e Kombëtares Shqiptare, duke nisur nga U-15 e deri të përfaqësuesja e parë, nuk do të konsiderohen më si ekstrakomunitarë në kampionatin ne francez dhe përkatësisht në Ligue 1, 2 dhe 3.Një gjë e tillë është arritur ...

Read More »

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001