LAJMI I FUNDIT
Home . Zathur

Zathur

Vëlla, lëri prokurorët amerikan të merren me drejtësinë!

Nga Anri Bala Ai ka ardhur nga Amerika, në një kohë kur pranë oxhakut në të ftohtin e këtij dimri, mund të shkruante kujtime  dhe ndodhi reale nga jeta e tij. Ai ka ardhur, se i është kërkuar të vijë, ...

Read More »

Asgjë e re nga fronti i shpifjes!

Nga Anri Bala “…Shumë po lodhen, e askund s’po munden me shku”, por ama, një përkthyes që e mundon shqipen deri në dhembje… e kanë gjetur. Tani një shpifësi i ri ka dalë në qarkullim, aty prej çadrës… si zvarranik ...

Read More »

Media gjiriz… ku vjellin të helmuarit e çorbës së prishur nga krimi!

Nga Anri Bala Fatkeqësisht jetojmë në një sistem, ku teknologjia nuk përdoret vetëm për informim, por krejt anasjelltas! Me guximin e të marrit, disa sharlatanë, duke e kthyer të drejtën e informimit në pronë private, na kanë hedhur rrokopujë dhe ...

Read More »

Amerika ku**ë, Amerika virgjëreshë dhe “viagra opozitë” për opozitën!

Nga Anri Bala Opozita e munguar prej shumë vitesh, tashmë pothuajse është shkalafitur dhe rrënuar, porsi “vegla” e një eunuku. Ndaj e tulatur në poturret që ka veshur vet, çfarë nuk po bën, që të tregoi se ajo nuk ka ...

Read More »

Marrani çudit edhe “Pallatin e të Marrëve pa shërim”!

Nga Anri Bala Av. Marrani, është personazh mjaft i njohur nga shqiptarët, që kur punonte ne zyrat e Nanos… për “pastërtinë dhe ndershmërinë” e figurës së tij. Nuk u çudita aspak, kur u promovua dhe u vendos në krye të funksioneve ...

Read More »

Dy dilemat për Kryeprokurorin

Nga Anri Bala Mirë me Llallë… e mirë pa Llallë! A e dini pse? Sepse Llalla si frikacak, të kujton një shprehje famëkeqe, që përvëloi shpirtrat dhe boshatisi xhepat e mijëra shqiptarëve: “Me ne fitojnë të gjithë!” Ata që e ...

Read More »

Lulziu që na nxiu!

Nga Anri Bala Ju kujtohet kur Lulziu u tregonte përralla çadristëve dhe ç’është e vërteta… i kishte lezet?! Ma hiqte vërtetë mallin e teta Aishes, i pozicionuar aty bukur, në qendër të çadrës. Por, kurrsesi nuk mund ta krahasoj, me ...

Read More »

A mund ta duam “djalin e mirë” Luli?!

Nga Anri Bala Dje, pas një lodhje dhe stërmundimi të shqiptarëve dhe shtetarëve që na drejtojnë, u ndjemë edhe ne të lehtësuar, kur situata mori kahun e fashitjes dhe tejkalimit të së keqes. Bile, u ndjemë të lehtësuar dhe të ...

Read More »

Mbreti pa mbretëri Zog dhe “zogu” i Saliut

Nga Anri Bala Nuk mendoj, se shqiptarët e kanë ditur, që Sali Berisha, përveç “atit” të tij shpirtëror Enver Hoxha, paska pasur dhe një idhull tjetër! Me idhullin e tij, nuk është se ka qenë i dashuruar, sepse me thënë ...

Read More »

Në radhë për të qenë kriminel i nderuar, i respektuar dhe…. i lumtur

Nga Anri Bala Vërtet qenkeni të lumtur e të gëzuar! Keni festë të gjithë, edhe ju…. që nuk lini orë e vend pa e sharë Shqipërinë, edhe ju… që nuk keni lënë xhep pa i’a zhvatur Shqipërisë, edhe ju… që ...

Read More »

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001