LAJMI I FUNDIT
Home . Zathur (page 10)

Zathur

“Greku besnik” Dule dhe pasunarët anal-istë, që japin leksione humori!

Nga Tellalli Një “bombë” mediatike shpërtheu dje, ku protagonistët kryesor të “bombës” ishin ambasadorët europian dhe Dulja, që tashmë është kthyer në një “grek i besës”. Dulja, që as vetë nuk e di se çfarë kombësie ka dhe kurrë nuk ...

Read More »

Ti shoku Ilir… nuk e ke mirë!

Nga Tellalli Sot, Kryetari i Lavjerrësit Ilir Meta, mbajti një fjalim historik, para atyre djemve dhe vajzave të reja, pa asnjë shpresë për një të ardhme më të mirë, nëse ai dhe partia e tij, nuk janë pjesë e qeverisjes ...

Read More »

Lulzim Basha tenton vetëvrasjen!

Nga Anri Bala Lulzim Basha, tenton për herë të dytë vetëvrasjen. Herë e parë, ishte kur mori vendimin “qesharak sekret”, për të kopjuar një çadër, sipas modelit “bunkeri” dhe për t’u ngujuar në të, në emër të demokracisë së “nëpërkëmbur”, ...

Read More »

Republikë për dinastinë e mbretërve klloun?!

Nga Anri Bala Ata janë dy herë në ditë, në mëngjes dhe në darkë, që presin të hanë vaktet për të mbajtur “frymën gjallë”! Edhe pse sillen si azilantë të përvuajtur, e vërteta është krejt ndryshe. Ata që brohorasin e thërrasin ...

Read More »

Opozita ra, Luli iku!

Nga Tellalli Në dash qani, në dash qeshni… Basha nuk do dialog! Magazinieri i SHQUP-it, i cili nuk u bë kurrë lideri i saj, e pohoi me zë dhe figurë se nuk kërkon të dialogojë për zgjidhjen e “krizës”, ai ...

Read More »

Lavjerrësi si faktor destabiliteti dhe “sapuni” që po i servir Kryeçadrës!

Nga Tellalli Entuziazmi që ka përfshirë çadrën është i madh dhe i papritur! Fjalimi bombastik i kryehajdutit, që i drejtohej me “dashuri” kapove të bandave të vrasësve Berisha-Basha-Mediu, i “qetësoi” dhe i lumturoi banorët e çadrës. Kryeçadra e mirëpriti me ...

Read More »

Lavjerrësi, Luani “pa dhëmbë” dhe fëmijët e Ruandës!

#Tellalli Nuk ishte çudi dhe nuk besojmë se ka habitur njeri, sjellja e hajdutit me bllok e pa bllok. Kur themi sjellja, kemi parasysh atë që flet e deklaron lartë e poshtë, a thua se ky është Jezusi… shpëtimtari. Asnjë ...

Read More »

Të persekutuarit e “tredhur” që s’dinë çfarë duan!

Nga Anri Bala Për të dytën herë radhazi, akoma nuk gjej përgjigje racionale për të persekutuarit, e këtu nuk i referohem atyre të vërtetëve, që vazhdojnë të persekutohen ndopak edhe tani… por për ata të “Çizmes” dhe “shokëve” të tij, ...

Read More »

Hajduti, “rojtar” i xhepave të shqiptarëve!

Nga Anri Bala Është bërë e zakonshme, që Basha të shqetësohet për xhepat e shqiptarëve, gjithmonë pak muaj para zgjedhjeve, por asnjëherë nuk u shqetësua për xhepat e tyre, kur e kishte në “dorë” të mos t’ua zbrazte ato! Madje, ...

Read More »

Çadra e bulevardit që qelb dhe çadra e parlamentit që laget…!

Nga Anri Bala Nuk kërkon shumë mend të kuptosh se LSI, me urdhër të Ilir Metës (pasi askush nuk guxon të artikuloi publikisht pa urdhërin e tij), prej muajsh ka ndërmarrë një fushatë linçuese përmes ministrave, ish-ministrave, deputetëve, ish-deputetëve apo ...

Read More »