LAJMI I FUNDIT
Home . Zathur (page 2)

Zathur

Mirë nesër do protestoni, po pasnesër ç’do thoni?!

Nga Anri Bala Nuk ka asgjë më qesharake, kur shikon tek qahen e qurraviten opzitaro-pozitarët për hallin që i ka “zënë”, se ai dhe ato po i’u nxjerrin “drejtësinë”, prej gropës ku e kishin “varrosur”. Po e qajnë papushim, si ...

Read More »

Korbat, bilbilat dhe foleja e laraskës!

Nga Anri Bala Nuk është e rastësishme, që “Mëkëmbësi” kërkon të organizojë protesta me data të mirëpërcaktuara, jo shumë larg prej atyre që e tmerrojnë atë dhe përkrahësit e tij dhe këtu nuk i referohem aspak grupit të ndjekësve militantë ...

Read More »

Vëlla, lëri prokurorët amerikan të merren me drejtësinë!

Nga Anri Bala Ai ka ardhur nga Amerika, në një kohë kur pranë oxhakut në të ftohtin e këtij dimri, mund të shkruante kujtime  dhe ndodhi reale nga jeta e tij. Ai ka ardhur, se i është kërkuar të vijë, ...

Read More »

Asgjë e re nga fronti i shpifjes!

Nga Anri Bala “…Shumë po lodhen, e askund s’po munden me shku”, por ama, një përkthyes që e mundon shqipen deri në dhembje… e kanë gjetur. Tani një shpifësi i ri ka dalë në qarkullim, aty prej çadrës… si zvarranik ...

Read More »

Media gjiriz… ku vjellin të helmuarit e çorbës së prishur nga krimi!

Nga Anri Bala Fatkeqësisht jetojmë në një sistem, ku teknologjia nuk përdoret vetëm për informim, por krejt anasjelltas! Me guximin e të marrit, disa sharlatanë, duke e kthyer të drejtën e informimit në pronë private, na kanë hedhur rrokopujë dhe ...

Read More »

Amerika ku**ë, Amerika virgjëreshë dhe “viagra opozitë” për opozitën!

Nga Anri Bala Opozita e munguar prej shumë vitesh, tashmë pothuajse është shkalafitur dhe rrënuar, porsi “vegla” e një eunuku. Ndaj e tulatur në poturret që ka veshur vet, çfarë nuk po bën, që të tregoi se ajo nuk ka ...

Read More »

Marrani çudit edhe “Pallatin e të Marrëve pa shërim”!

Nga Anri Bala Av. Marrani, është personazh mjaft i njohur nga shqiptarët, që kur punonte ne zyrat e Nanos… për “pastërtinë dhe ndershmërinë” e figurës së tij. Nuk u çudita aspak, kur u promovua dhe u vendos në krye të funksioneve ...

Read More »

Dy dilemat për Kryeprokurorin

Nga Anri Bala Mirë me Llallë… e mirë pa Llallë! A e dini pse? Sepse Llalla si frikacak, të kujton një shprehje famëkeqe, që përvëloi shpirtrat dhe boshatisi xhepat e mijëra shqiptarëve: “Me ne fitojnë të gjithë!” Ata që e ...

Read More »

Lulziu që na nxiu!

Nga Anri Bala Ju kujtohet kur Lulziu u tregonte përralla çadristëve dhe ç’është e vërteta… i kishte lezet?! Ma hiqte vërtetë mallin e teta Aishes, i pozicionuar aty bukur, në qendër të çadrës. Por, kurrsesi nuk mund ta krahasoj, me ...

Read More »

A mund ta duam “djalin e mirë” Luli?!

Nga Anri Bala Dje, pas një lodhje dhe stërmundimi të shqiptarëve dhe shtetarëve që na drejtojnë, u ndjemë edhe ne të lehtësuar, kur situata mori kahun e fashitjes dhe tejkalimit të së keqes. Bile, u ndjemë të lehtësuar dhe të ...

Read More »