Home . Zathur (page 20)

Zathur

“Autorrena” me pagesë!

Nga Anri Bala Shumë debate… shfryrje… sharje… e përse, për një copë rrugë?! Apo… se qeveria po na e “fut” përsëri?! E pastaj, sikur është hera e parë, madje nuk ka as mundësin më të vogël të jetë hera e ...

Read More »

Ar’thur: Krejt katuni ka lakmi kur… kruhesh ti!

Nga Ilirjan Blloshmi Sapo lexova që Ar’thu Zheji kishte paditur në prokurori Anri Bala, shpejt e shpejt i shkrova një sms në ‘FB’: “T’paska marrë m’qafë Ar’thuro Ui”, i thashë duke qeshur. Thjesht më ktheu një hahahah dhe e lam bisedën. Por… por… ...

Read More »

Paturpësia e mediave “motra” dhe Unionit të Gazetarëve të “heshtur” për turpin Zheji

Redaksionale Artur Zheji, i frikësuar dhe me paranoja, kallëzoi në prokurori gazetarin Anri Bala. Kallëzimi qesharak për “kërcënim” dhe fyrje e kishte një qëllim: “Arturi po kërcënohet, ndaj jepini azil të gjorit!” Turi ka studiuar për aktor dhe aty është ...

Read More »

S’ke faj Turi, të kanë vënë me bythë pas muri!

Nga Anri Bala Nga miqtë e mi, e me sa duket janë dhe miq apo lexues të portalit tuaj, mësova se faqja “360 rrotullime” më kishte përmendur emrin dhe mua. Pasi mu rrit kurioziteti dhe u interesova, më thanë se ...

Read More »

Të marrë, po bëni dasëm në mort!

Nga Anri Bala Kam dy ditë që nuk më zë gjumi nga muzika e ahengxhive të “qoftëlargut”! Përveç curleve tani kanë marrë dhe lodra, tupane, gajde, çifteli, sharki, dhe në fund edhe lahuta. Them të qoftëlargut sepse këto janë orkestrantë ...

Read More »

Reforma në Drejtësi si brekët e Lemes!

Nga Anri Bala Sot reforma duhet të ishte miratuar që në orën 10:00 të paradites. Por “Hollandezi” e drodhi bythën mbas kritikave që i bëri shefi dhe kingmakeri. I bërtitën dhe i mbushën mendjen se i kishte marrë në qafë. ...

Read More »

Lexuesit tim: Më thuaj një sekret, kë politikan do të pallojmë të parin?

Nga Anri Bala U bënë kaq kohë edhe unë e humba interesin tek politika. Kam afro 3 vjet që punoj në media, kryesisht online, dhe rrallë kam parë një interes kaq të madh për lajmet politike. Të betohem për këtë! ...

Read More »

86 vota, 94 vota, 140 vota, atëherë përse votuam?!

Nga Anri Bala Gjithçka sipas Venecias, gjithçka sipas ligjeve më të mira europiane gjithçka sipas specialistëve… ndryshe ne nuk e pranojmë reformën e kapur nga e majta! Kjo ishte kërkesa e parafundit e opozitës, sepse të fundit nuk ka. Përgjigjia ...

Read More »

Nonën rrensit!

Nga Anri Bala Nga dje sot, e harrova grushtin e shtetit në Turqi, i harrova dhe 84 viktimat e vrara në Nice, e kjo jo për fajin tim. Një ngjarje “e madhe” më në fund ndodhi: Ilir Meta i’u bashkua opozitës! “Pas ...

Read More »

Poshtë republika e ekspertëve! Rroftë qeveria e ekspertëve!

Nga Anri Bala Krejt papritur, si një rrufe në qiell të hapur, kryetari i LSI-së kërcënoi para gjithë publikut Edi Ramën me një deklaratë bombë. Kjo nuk është hera e parë për Ilir Metën, por është e një tjetër lloj. Propozimi ...

Read More »