LAJMI I FUNDIT
Home . Zathur (page 3)

Zathur

Dy dilemat për Kryeprokurorin

Nga Anri Bala Mirë me Llallë… e mirë pa Llallë! A e dini pse? Sepse Llalla si frikacak, të kujton një shprehje famëkeqe, që përvëloi shpirtrat dhe boshatisi xhepat e mijëra shqiptarëve: “Me ne fitojnë të gjithë!” Ata që e ...

Read More »

Lulziu që na nxiu!

Nga Anri Bala Ju kujtohet kur Lulziu u tregonte përralla çadristëve dhe ç’është e vërteta… i kishte lezet?! Ma hiqte vërtetë mallin e teta Aishes, i pozicionuar aty bukur, në qendër të çadrës. Por, kurrsesi nuk mund ta krahasoj, me ...

Read More »

A mund ta duam “djalin e mirë” Luli?!

Nga Anri Bala Dje, pas një lodhje dhe stërmundimi të shqiptarëve dhe shtetarëve që na drejtojnë, u ndjemë edhe ne të lehtësuar, kur situata mori kahun e fashitjes dhe tejkalimit të së keqes. Bile, u ndjemë të lehtësuar dhe të ...

Read More »

Mbreti pa mbretëri Zog dhe “zogu” i Saliut

Nga Anri Bala Nuk mendoj, se shqiptarët e kanë ditur, që Sali Berisha, përveç “atit” të tij shpirtëror Enver Hoxha, paska pasur dhe një idhull tjetër! Me idhullin e tij, nuk është se ka qenë i dashuruar, sepse me thënë ...

Read More »

Në radhë për të qenë kriminel i nderuar, i respektuar dhe…. i lumtur

Nga Anri Bala Vërtet qenkeni të lumtur e të gëzuar! Keni festë të gjithë, edhe ju…. që nuk lini orë e vend pa e sharë Shqipërinë, edhe ju… që nuk keni lënë xhep pa i’a zhvatur Shqipërisë, edhe ju… që ...

Read More »

LSI “e trazuar” apo Titi “i hutuar”?!

Nga Durim Madhi Nuk ka ditë dhe të mos na shfaqet në ekranet e TV-së dhe në  foltoren e Partisë, Petrit Vasili. Na habit fakti se ku e merr guximin ta quaj veten shkollëshumë ky mediokër deri në palcë, që ...

Read More »

Të qeshësh me vdekjen… deri në vdekje!

Nga Anri Bala A ju ka vajtur ndonjëherë ndërmend, se një ditë do të shikonit të zgjedhurit e të besuarit tuaj, që do të guxonin të talleshin dhe të shpërdoronin besimin që i’u dhatë? E di që nuk e kishit ...

Read More »

Lulziu, faqeziu dhe drogaxhiu që paguan taksa…

Nga Anri Bala Sot  një vemje politike amorfe, pa formë, ngjyrë dhe gjymtyrë, më akuzoi se paratë e taksave te mia janë para të pista, ndaj duhet të mi hetoi prokuroria, FBI-ja dhe mamia që ka pritur këtë mostër. Duke ...

Read More »

Deti që “mbyti” Bashën dhe lehësit me pagesë!

Nga Anri Bala Është kthyer në modë, që në çdo cep mediatik, ku ka pak vend bosh për të shkruar apo argumentuar, gjen “lehës” me pagesë, por që në vend që të hanë bukë, pjesën më të madhe të kohës ...

Read More »

Përgjimet e “shofer” Saimirit, videot e president Ilirit dhe mediat e “qelbësirit! (Foto)

Nga Anri Bala Dje, bashkëshortja e Kastriot Ismailajt, i dënuari i vetëm për aferën DIA-CEZ, nga vendi i largët ku është strehuar bashkë me të birin, shpërndau një “sihariq” për të gjitha mediat shqiptare. Informacioni ishte me zë dhe me ...

Read More »