Home . Zathur (page 30)

Zathur

Një aksident që Berisha nga FB me gëzim e deshifron si tritolvënie!(Foto)

FB-isti Sali  ka rendur të postojë me nxitim denoncimin e “qytetarit dixhital”, pa marrë më parë informacionet apo konfirmimet e policisë për një ngjarje të ndodhur. Plaku i çoroditur ka postuar në fb dy fotografi, ku dallohet një makinë e ...

Read More »

Pse e ngatërroj Basha “Planini e Shpëtimit” me atë të “Shkatërrimit”në 2005!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vendosur t’u ndërpresë pushime e “shtatorit”deputetëve (në sezonin që ka përfunduar) dhe t’i angazhojë në “aksionin opozitar,” që do të nisë nga data 1 shtator. Basha ka firmosur dje urdhrin për ngritjen e një grupi ...

Read More »

Mediat pro “qoftëlargut” dhe qytetk… janë mërzitur për shurraxhit e Lanës

    Kanë qenë të shumta fotomontazhet dhe idetë nga më gjenialet, për të ironizuar nismën e re të  bashkisë së Tiranës për të gjobitur “qytetarët” që urinojnë në publik. Por është e pakuptueshme se çfarë i shqetëson ca”qytetarë,” se ...

Read More »

Propozimi “gjenial” i “Bepinit”: Qeverinë Lulit dhe Saliut që të ndalet eksodi

Karikaturisti Bujar Kapexhiu ka dhënë një propozim shumë “origjinal” për ndaljen e eksodit të shqiptarëve drejt Gjermanisë. Në rubrikën e tij “Poli & Tika” ai ka shprehur me anë të karikaturës një “zgjidhje” për ndaljen e azilkërkuesve në Gjermani. “Bepini,” ...

Read More »

Konflikti PS-LSI është ëndërr e mediave të “Mërgatës së Qyqve”

Në këtë pragsezoni të ri politik, kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka dashur të qetësojë edhe një herë opinionin publik në lidhje me mundësinë e një krisjeje të marrëdhënieve mes tij dhe aleatit kryesor, kryeministrit Edi Rama. ...

Read More »

“Supermbesa” si gjithë xhinsi i qoftëlargut fyen Ramën me “idetë e gjyshit”

Dasara Malltezi, e bija e Argitës dhe mbesa e Sali Berishës, nëpërmjet një komenti sot në profilin e saj në Facebook ka sulmuar drejtpërsëdrejti kryeministrin Edi Rama.Kjo vajzë aq e re e mërzitur sepse nuk ka më beneficet që përfitonte ...

Read More »

A jemi shtet? I “kërkuari” Becchetti na përshëndet me dorë nga klubi londinez, Leyton (Foto)

Çdo shqipëtarë ndjehet i fyer kur shikon se kërkesat dhe urdhëresat e drejtësisë shqipëtare janë thjeshtë letra tualeti dhe ne paguajmë me taksat tona njerëz që nuk vlejnë asgjë. Ne paguajmë me taksat tona njerëz të zellshem deri në përulësi, ...

Read More »

Media opzitare apo vegla të komunistëve xhaketëkthyer!

Në demokraci krahas gjithë të mirave që përfiton “njeriu-njeri”  është dhe fjala e lirë, e vetmja armë pa leje, por e padënueshme. Natyrishtë edhe përdorimi i saj duhet me karar, sepse  edhe ajo “vret”. Në vëndin ku jetojmë, shumë kush ...

Read More »

Ne jemi bota, ne jemi vrasësit

Nga Reldar DEDAJ Liria është e pamundur për të paditurin. Kështu mendonin së paku filozofët iluministë. Nuk mund të lindësh individ, thoshin ata, por mund të bëhesh i tillë, duke kapërcyer qejfet e momentit, pështjellimin e dëshirave, ngushtësinë e interesit ...

Read More »

T’i tallësh dhe t’i ngreshë “gatitu” 140 deputetë këtë vetëm Berisha e realizon!

Në parlamentin shqipëtar krahas çudirave dhe idiotësirave që flet çdo deputet, që nga i pari dhe deri tek 140-ti, sheh dhe shfaqje groteske, ku deputetët më të stazhionuar në mashtrime dhe mjeshtra në sajime situatash të çuditëshme dhe qesharake, që ...

Read More »