LAJMI I FUNDIT
Home . Zathur (page 4)

Zathur

Ndjesë Saimir! Të dua… por më duhesh!

Nga Anri Bala Kriminelët janë të entuziazmuar! Kanë kaluar në ekstaz… nga gëzimi, se kanë kapur fajtorin dhe nuk mungojnë në asnjë ekran televiziv për të shprehur entuziazmin. Kapërdisen si gjela, por si pasojë e sëmundjes parazitare, e cila ka ...

Read More »

Krimi në sulm për të kthyer shtetin e “bllokut të kuq”

Nga Anri Bala Mediat shqiptare, si bashkëpuntore të krimit dhe asnjëherë në shërbim të profesionit fisnik të informimit e gazetarisë, kanë ndezur motorët për të luftuar krimin me kriminelë, hajdut, vrasës, modelet e vetme, që bëjnë politikë në këtë vend. ...

Read More »

Që kur krimet tuaja quhen moral z. Kriminel?!

Nga Adem Janina Lulzim Basha duke i shpëtuar drejtësisë, jo sepse kishte fakte dhe prova, por sepse këtu në këtë vend nuk ekziston drejtësia, del çdo ditë qesharak dhe padrejtim përpara militantëve të tij. Pasi e degradoi PD-në totalisht duke ...

Read More »

EKSKLUZIVE/ Besjani që peshon me vjedhje kërkon këshilla si “OJQ” prej Titit të partisë! (Foto)

Ilir Meta me sa duket e paska “falur” Besjan Peshën, drejtorin e tij të famshëm, të larguar me ceremoni për vjedhje të rënda në kohën kur drejtonte AKBN-ën, post të cilin e mbajti me nder, derisa kryetari asokohe i LSI ...

Read More »

Lexoni dhe shihni se kush është Kaçi i Myftarajve apo “fantazma” e një njeriu enigmatik…

Kaçi i Myftarajve nuk i lë gjë mangut Kaçit të zi në sulmet qesharake me pagesë. Kaçi i zi, një komunist 100 karatësh, na u kthye ne anti komunisto-demokrat, për një karrige që i fali për 4 vjet shoku i ...

Read More »

Qofshi të mallkuar, ju shpirtdhjamosur me faje të paguara!

Nga Anri Bala Jam i rraskapitur sot, për fat të keq jo nga puna! Jam i dërrmuar moralisht, i zhgënjyer, i shkatërruar, për koston që po na kërkohet të paguajmë për Vetting-un, për më të mirët e të këqijëve, të ...

Read More »

Shteti, ligji dhe tallja e “alienëve” opozitarë me shkozarët

Nga Anri Bala Ndjeva dhimbje, kur pashë ata njerëz që pas 25 vitesh shpresë, ishin thyer dhe goditur aq keq, të pa strehë në qiell të hapur dhe të çorientuar. Më shumë u ndjeva keq kur shikoja Berishën, Bashën e ...

Read More »

“Lehjet” nuk janë opozitarizëm por “qenizëm”!

Nga Anri Bala Si gazetar, nuk është e vështirë të shohësh parlamentin të kthyer në normalitet, sidomos kur je detyruar për katër vite me radhë të ndjekësh disa klloun, që nuk të bënin aspak për të qeshur, por vetëm se ...

Read More »

Sikur Azemi të dëgjonte Bashën?!

Nga Anri Bala Si një gënjeshtar i pandreqshëm, që nuk e ka për gjë ta përdori atë vend e pa vend, edhe kur ajo nuk i vjen në ndihmë për asgjë, “biri i gënjeshtrës”, kryetari i PD-së, nuk të lë ...

Read More »

Krimi nuk është “komunist”!

Nga Anri Bala Çdo ditë e më shumë, mbeturinat komunisto-antikomunist, apo siç i kam quajtur shumë kohë përpara “demokomunistët”, po shkojnë drejt zhdukjes, si qënie, që këtij vendi i kanë sjellë dëme të mëdha. Gjithmonë, si një gjallesë që po ...

Read More »