LAJMI I FUNDIT
Home . Zathur (page 5)

Zathur

Shqiptarët… holandezët… europianët… dhe langarët!

Nga Anri Bala Politikanë më idiotë se këta tanët, nuk më kanë zënë sytë të them të vertetën,  jo për nga shkollimi, por… nga mendimi. U bënë vite që dëgjoj prej tyre, se shqiptarët nuk kanë këllqe, janë frikacakë, nuk ...

Read More »

Nuk “jetohet” në këtë vend të mallkuar… se ju bëri milioner?!

Nga Anri Bala Ju betohem më zë frika të hap një gazet print apo online! Lere pastaj të guxoj të hap televizorin: O nëne… o nëne! Shoh njerëz, që mua në fakt nuk më duken aspak si të tillë, sepse ...

Read More »

Drejtësi për të gjithë drejtësi për… askënd!

Nga Anri Bala Pak kohë më parë, në një emision investigativ të ekraneve tona, i cili shpesh më bënte të humbja durimin, për shkak të mediokritetit të transmetimit të kronikave, që duhet të ishin me karakter “denoncues” për hesap të ...

Read More »

Kur me të thatin… digjet dhe i njomi!

Nga Anri Bala Një ekip, që të funksionoi plotësisht në realizimin e objektivave, sigurisht çdo person, që punon për përmbushjen e tyre, do të ishte më tepër produktiv, nëse nuk do të shqetësohej për të marrë meritat në menyrë djallëzore ...

Read More »

Përse e kthyet Hushin në “prush”, kur zjarre kemi boll?!

Nga Anri Bala Zjarret që po shkrumbojnë Shqiprinë janë të “mirëpritur”! Zjarre aksidentale, zjarre për t’u djegur, zjarre për tu fikur, zjarre edhe me “fjalë flakë”. E ç’na duhet Shqipëria? Këtu nuk jetohet, sepse ka një klasë politike të poshtër, ...

Read More »

Koalicion opozitar apo koalicion anti-vetting?!

Nga Anri Bala I mbyturi të mbyt, e më në fund erdhi dhe dita, që të mbyturit “deri në fyt”, t’i shohim teksa përpëliten, në tentativën për t’i shpëtuar drejtësisë, që i tremben si djalli temjanit. Kësaj here, “të tmerruarit” ...

Read More »

“Demo-humbësit” me kompetent!

Nga Anri Bala Për ata tashmë, “kalvari i vuajtjeve” në zgjedhje kishte përfunduar… por prapëseprapë, sapo i’u jepej mindësia, humbësit mundoheshin të na habisnin! Ata ende nuk e kuptonin se ishin vite dritë larg fitores dhe të “përgjumur” por me sy hapur, ...

Read More »

Opozita me ministra “kryeministra”!

Nga Anri Bala Marrëveshja parazgjedhore mes Ramës dhe Bashës, nuk qe gjë tjetër, vetëm një mundësi për PD dhe liderin e demokratëve, që ta ndjenin veten në parapushtet, si një “kështjellë me rërë” për të mbrojtur votën dhe për të ...

Read More »

Besjani që peshon me vjedhje dhe banda e tij ‘OJQ’!

Redaksionale Grupi i kudondodhur i OJQ-ve, ‘i thurur që në nisje’, me një barrë akuzash për megavjedhje dhe korrupsion, mashtrim në bashkëpunim, shkatërrim të pronës private, dhunim të institucioneve, që i kishim harruar… na u shfaqën sërish dje në media. ...

Read More »

Kazanxhinjë, mor të mjerë!

Nga Anri Bala Faqet e portaleve të kazanit dhe të govatës, të bordellove dhe të ligatës, më bënë me të vërtetë të ndjehem keq për profesionin që bëj dhe duhet të bëj, me një lajm “surprizë”, që vetëm idiotët dhe ...

Read More »