LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Lajthit ish deputeti i SHQUP: “Albin Kurti do të mbështetet tek ne për bashkimin e Shqipërisësë…kur të vijmë në pushtet!”

Lajthit ish deputeti i SHQUP: “Albin Kurti do të mbështetet tek ne për bashkimin e Shqipërisësë…kur të vijmë në pushtet!”

Ish-deputeti demokrat, Aleksandër Biberaj, tha se Albin Kurti e ka një strategji për bashkim kombëtar, por kjo thotë se duhet të ndiqet dhe nga Tirana zyrtare.

Biberaj shprehet se PD është duke hartuar një strategji të tillë.

“Besoj që zoti Kurti e ka një strategji. Por po kjo strategji duhet të jetë edhe në Shqipëri. Për qeverisjen aktuale nuk mendoj se e ka prioritet. Por me rrotacionin politik dhe ardhjen e PD në qeveri ne patjetër jemi duke punuar një strategji për bashkim kombëtar. Do kërkojë kohën e vet, është një destinacion jo shumë i shpejtë por jo dhe i largët, por duke pasur parasysh dhe integrimin europian. Janë dy procese që ecin paralelisht,”tha ai në Ora News.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Bllokada e Francës dhe Holandës për negociatat e Shqipërisë, Rama bën reagimin e papritur…

Close