LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Lamtumirë letër! Mbyllen dy gazeta, erdhi koha e atyre online

Lamtumirë letër! Mbyllen dy gazeta, erdhi koha e atyre online

Dy media sportive nuk janë më në tregun e shtypit. Sporti Shqiptar dhe Sport Plus prej 10 ditësh nuk kanë dalë më në treg.

Asgjë nuk thuhet për shkaqet që kanë çuar drejt mbylljes se dy mediave të sportit, por të gjitha dyshimet flasin për një falimentim të mundshëm. Në tregun mediatik sportiv operojnë disa të përditshme sportive ku duket se dy të lartpërmendurat nuk kanë mundur dot të zgjerojnë terrenin e shitjeve dhe leximeve.

Problem pas kësaj mbetën dhjetëra e dhjetëra gazetare që pas mbylljes së dy mediave kanë mbetur të papunë.

sport-plus1

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Të premten vendimi për Arben Frrokun: “Kërkoi drejtësi dhe pafajësi”

Close