LAJMI I FUNDIT
Home . Biosfere . Lëngu që la mjekët gojëhapur: Për 5 ditë asnjë gjurmë nga diabeti

Lëngu që la mjekët gojëhapur: Për 5 ditë asnjë gjurmë nga diabeti

Me shtimin në peshë, shtohet edhe rreziku për t’u prekur nga diabeti. Hani ushqim rregullisht, mos anashkaloni shujtat dhe konsumoni ilaçet e përshkruara. Nuk ia vlen t’i merrni ilaçet, nëse nuk ushqeheni si duhet, trasmeton gazeta Kosova Sot

Mos harroni, se nëse nuk u përmbaheni rregullave të ushqimit dhe ilaçeve, mund të vijnë pasojat, si: humbja e shikimit dhe amputimi i gjymtyrëve. Ilaçi natyral që ju sjellim ju ndihmon të rregulloni nivelin e sheqerit në gjak, të forconi imunitetin, pastroni organizmin, forconi shikimin dhe të vrisni qelizat kancerogjene Përbërësit: 3 grushte spinaq 2 karota 1 mollë të gjelbër 2 shkopinj selino Përgatitja: Në fillim i shpëlani mirë të gjithë përbërësit, e nga mollët të hiqni farat. I vendosni në blender, e masën e fituar ta pini në mëngjes, në lukth të thatë.

Loading...
Mos e Humbisni
Katallani dhe Daullexhiu trim!

Close