LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim . Lirimi i Lul Berishës: Mbyllen hetimet pėr gjyqtarėt e Apelit, pushohet dosja pėr juristin e burgut (Video)

Lirimi i Lul Berishës: Mbyllen hetimet pėr gjyqtarėt e Apelit, pushohet dosja pėr juristin e burgut (Video)

Prokuroria e Tiranės ka vendosur tė pushojė hetimit ndaj tre gjyqtarėve tė Apelit Durrės qė urdhėruan nė 5 dhjetor 2016 lirimin e Lulzim Berishės. Gjyqtarėt Arben Vrioni, Anita Mici dhe Petrit Çeno si dhe ish drejtori i burgut tė Durrėsit Astrit Kotja e ish-juristi Teodor Labi, janė zhveshur nga akuzat e “Shpėrdorimit tė detyrės” dhe “Falsifikimit tė dokumentave”. Mėsohet se vendimi pėr pushimin ėshtė marė pak kohė mė parė me argumentimin se gjyqtarėt nuk kishin kryer vepėr penale gjatė dhėnies sė vendimit pėr lirimin e tė dėnuarit me 25 vite burg Lulzim Berisha. Sipas prokurorisė, pa faj janė dhe Astrit Kote dhe Teodor Labi, tė cilėt kishin kryer pėrllogaritjen e masės sė dėnimit tė mbetur ndaj tė dėnuarit Lulzim Berisha.(b.h/Shqiptarja.com )
Komento
Loading...
Mos e Humbisni
A do guxonte sot Luli dhe Muli të bënin vizitë në familjen e heroit Ibrahim Basha?!

Close