LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim . Luli kritikon kunatin: Dentistja seksi më e aftë se Grigja jote

Luli kritikon kunatin: Dentistja seksi më e aftë se Grigja jote

Pas skandalit që po zien rreth një dentisteje seksi, që ka rrjepur disa biznemenë me shifra nga qindra mijëra euro, Kunati ka marrë një paralajmërim të fortë nga Luli, për mungesë vëmendje në zgjedhjen e ekipit ë PD.

“Duke parë situatën e vështirë ekonomike ku është katandisur PD, shikoj se nuhatja jote për të gjetur ato që na duhen tamam në parti, ka rënë shumë.

I gjithë plani i biznesit për listën e deputetëve më 2017 u përqëndrua tek Grigja.

Ti këmbëngulje që është seksi dhe e zgjuar për t’u marrë para biznesmenëve.

Siç e dime, përfundimi ishte zhgënjyes.

Përveç dy- tre rastve që paguan, të tjerët vetëm premtime dhe cilësi shumë e dobët.

Tani fare papritur shikoj që në treg ka femra shumë më të afta dhe të zgjuara, që do të na bënin shumë punë.

Përfytyro, një dentiste e vetme, vetëm një biznesmeni i ka marrë 900 mijë euro, pa i premtuar asgjë.

Përfytyro sikur asaj t’i kishim thënë që do jesh dhe deputete, sa vetë si ai, do kishte këputur dhe do ta kishim plot arkën e partisë.

Në fund të fundit, asgjë nuk i prish grupit parlamentar një femër e tillë, nëse arrin të tërheqë shuma të tilla të mëdha në arkën e partisë, plus kësaj, as do guxonin të ankoheshin për të.

Investimi yt më i madh mbetet Grigja, e cila përveçse nuk na mblodhi aq lekë sa premtoi, më në fund na futi në telashe dhe me Salianusin.

Pra, në vend të bënim ne si parti ndonjë lek me të, i bie që ka bërë lekë Salianusi, ose akoma më keq, ka bërë qejf qyl.

Ky është një dështim i cili nuk mund të kalojë kaq lehtë.

Listat e Bashkive do jenë shansi i fundit për ty, që do të lë gjëra në dorë.

Nëse nuk ja del dot të gjesh një tip si kjo dentistja, atëhere duhet të rishikoj pozicionin tënd.

U zhgënjeva shumë që kjo dentistja nuk ka asnjë lidhje me ne, ndërkohë që duhet ta kishim ikonë të partisë.”

Pasi lexoi i shqetësuar mesazhin, Kunati i kthen përgjigje:

“Ke shumë të drejtë për dentisten në fjalë.

Por aftësia e saj është aq e madhe, sa mund të na kishte lënë peng partinë në ndonjë bankë, dhe do na shkonte më shtrenjtë borxhi i saj, se sa pagesa për Trumpin.

Sidoqoftë, do përpiqem të gjej ndonjë shoqe të saj në zgjedhjet e ardhshme”.(tema)

Loading...
More in Argetim
“Qytetari digital” i shkruan Berishës: O Sale, Ervini ia paska ashtu Gridës: Berisha: Ke të drejtë….(Foto)

Close