LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Luli vjen në vehte! Heq dorë nga tallja me protestuesit: Qeveria largohet veç me proces zgjedhor

Luli vjen në vehte! Heq dorë nga tallja me protestuesit: Qeveria largohet veç me proces zgjedhor

Partia Demokratike dhe opozita kanë hequr dorë nga protestat.Në një intervistë për Ora News, Lulzim Basha deklaron se qeveria nuk mund të largohet me protesta por veç me proces zgjedhor.

“Protesta është një mjet i pazëvendësueshëm i përballjes me këtë regjim. E kemi përdorur dhe do të vazhdojmë ta përdorim. Por duhet të kuptojmë se regjimi largohet përmes një procesi zgjedhor, ndaj fokusi ynë është të afrojmë ditën kur shqiptarët mund të zgjedhin me votën e tyre të lirë parlamentin që i përfaqëson, qeverinë që meritojnë”, shprehet Basha.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Meta për Vorpsin: “Mund të betohet në parukeri”! Petro Koçi i përgjigjet … ose te “Gjiri i Lalzit “!

Close