LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Lulzimi, fajtori kryesori për gjendjen e protestueseve të Astirit që nuk i legalizoi kurrë, sot tallet me ta duke mashtruar: I shtyn në rrezik…të shkelin ligjin

Lulzimi, fajtori kryesori për gjendjen e protestueseve të Astirit që nuk i legalizoi kurrë, sot tallet me ta duke mashtruar: I shtyn në rrezik…të shkelin ligjin

Sot pasdite, banorët e Unazës së Re kanë paralajmëruar një tjetër protestë kundër prishjes së banesave të tyre. Partia Demokratike denoncon praninë e forcave të shumta të policisë te zona e “Unazës së Re”. Kësaj proteste të banorëve ka premtuar se do të marrë pjesë dhe Lulzim Basha.

Por është për të ardhur keq që këta banorë vazhdojnë akoma të mos kuptojnë se fajtorët kryesor të gjendjes së tyre janë PD dhe LSI, që shumë kohë para se të vinte PS në pushtet legalizuan qindra banesa në menyrë selektive, duke i lënë në mëshirën e fatit hallexhinjtë, protestuesit e sotëm, të cilët nuk kishin as njohje dhe as para nëndorë për bandat e pushtetit të Lulit dhe Berishës.

Këto qytetar duhet të distancohen menjëherë nga kllounët e tipit Balliu, Brahimllari, Lulzim dhe çfarëdo palaçoje tjet♪ër, që merr guximin ta përdori për show politik, hallin e tyre të madh./ Ekskluzive.al

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
“Janë të interesuara vetëm për ”politikën” e ditës dhe për lajmin e keq”, kryeministri Rama publikon pamjet, jep mesazhin e fortë

Close