LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Lulzimi që gënjen edhe për orën:”Jemi të zhgënjyer”! Rama tjetër mesazh të fortë për mashtruesin… i nxjerr deklaratën e DASH

Lulzimi që gënjen edhe për orën:”Jemi të zhgënjyer”! Rama tjetër mesazh të fortë për mashtruesin… i nxjerr deklaratën e DASH

Vijojnë replikat në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe mashtruesit Lulzim Basha për sa i takon çështjes së mos hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE.

Kësaj here, Rama i ka dërguar mesazh me citimin nga DASH.
“Jemi të zhgënjyer që Këshilli Europian nuk njohu përpjekjet shumë të forta për reforma të secilit vend me anë të një vendimi për të hapur negociatat për anëtarësim në këtë kohë. Një vendim pozitiv do të kishte riafirmuar besueshmërinë e rrugës së tyre për në BE dhe do t’i ishte kundërvënë vendosmërisht aktorëve të huaj dashakeqës, të cilët kërkojnë të minojnë vlerat perëndimore dhe komunitetin euro-atlantik.

Ne njohim faktin që Këshilli Europian nuk i tha “jo” as Shqipërisë dhe as Maqedonisë së Veriut, dhe as nuk përcaktoi kushte të reja për hapjen e negociatave për anëtarësim”, thuhet në citimin e Ramës bashkangjitur së cilit ka postuar deklaratën e Bashës. “Shumica e vendeve ishin të një mendje te qeveria e Shqipërisë nuk e meritonte hapjen e negociatave. Për këtë u artikuluan disa kushte që në thelb tregojnë se qeveria ka bërë hapa pas nga viti në vit….qeveria jonë është refuzuar nga vendet europiane”.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Ruhuni nga kjo gazetare! Ja si u tërhoqi vrejtje kameramanëve se po qeshnin: O çuna, po pushoni ju q** * ropt pushoni!

Close