LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Bota . Marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe SHBA-ve janë “katastrofale”, ja çfarë zbulojnë shifrat

Marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe SHBA-ve janë “katastrofale”, ja çfarë zbulojnë shifrat

Marrëdhëniet midis shteteve evropiane dhe SHBA-ve pas ardhjes në pushtet të kësaj të fundit të Donald Trump, kanë pësuar ndryshime shumë të mëdha lidhur me besimin e evropianëve që SHBA-të mbetet një aleat i besueshëm i tyre, përcjell lexo.al.

I tillë duket dhe rasti i Gjermanisë ku gjatë një studimi të Infratest Dimap theksohet që gjermanët që besojnë se SHBA-të janë një aleat i besueshëm është si më poshtë:

Nëntor 2016: 59%
Shkurt 2017: 22%./Lexo.al

Komento
Loading...
Mos e Humbisni
Vodhi mbi 450 mijë euro nga qytetarët/ Kush është senatori italian që u strehua në çadrën e PD

Close