LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Ekonomi . Mbërrin krocera e parë për 2017-ën me 1 mijë turistë në bord në Sarandë (Foto)

Mbërrin krocera e parë për 2017-ën me 1 mijë turistë në bord në Sarandë (Foto)

Krocera e parë për vitin 2017 me rreth 1 mijë turistë në bord ka mbërritur sot në Sarandë.

Ashtu sikurse shikohet edhe në këto foto, krocera Viking Sky ka ankoruar në brigjet e Sarandës në jug të vendit.

Turistët kanë vizituar sitin arkeologjik të Butrintit dhe qendrat historike dhe arkeologjike të qytetit bregdetar, që konsiderohet si perla e jugut shqiptar.

Loading...
Mos e Humbisni
Si guxon ti vrasës të protestosh si i “vrarë”?!

Close