LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Mbështetje SME-ve, Ahmetaj: Gjermania mbështetje për integrimin e Shqipërisë

Mbështetje SME-ve, Ahmetaj: Gjermania mbështetje për integrimin e Shqipërisë

Gjermania është një mbështetje për integrimin e Shqipërisë. Kështu ka deklaruar sot Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, gjatë prezantimit të nismës “Bërthama”, metodë e mbështetur nga Gjermania, në ndihmë të ndërmarrjeve të vogla. 

Më tej ministri shtoi se mënyra e zgjedhur për të mbështetur SME-t është inovative. Ndërkohë, gjatë fjalës së tij, kreu i “Biznes Albania”, Luan Bregasi theksoi se do ti ofrohet mbështetje projektit për asistencë të ndërmarrjeve. 

Ky projekt, sipas Bregasit do ti jap mundësi biznesit që të zhvillojë zanatet. 

Loading...
More in Aktualitet, Ekonomi
Plagosje me armë zjarri tek Don Bosko, autorët largohen me makinë
Close