LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . McAllister: Shqipëria, i vetmi vend i Ballkanit Perëndimor me politikë të jashtme 100% të unifikuar me BE-në

McAllister: Shqipëria, i vetmi vend i Ballkanit Perëndimor me politikë të jashtme 100% të unifikuar me BE-në

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla u takuan sot pasdite edhe me Kryetarin e Komisionit të Jashtëm të Parlamentit Europian, David McAllister.

Gjatë takimit u bisedua mbi bashkëpunimin e mëtejshëm të Parlamentit Europian me Shqipërinë, duke u fokusuar në qëndrimet e përbashkëta në politikën e jashtme, bashkëpunimin rajonal e më gjerë.

McAllister vlerësoi veçanërisht faktin që Shqipëria është i vetmi vend i Ballkanit Perëndimor që ka një politikë të jashtme 100% të unifikuar me politikën e jashtme të BE-së si edhe kontributin e njohur të Shqipërisë për paqen në rajon.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
VIDEO/ Basha mban fjalim: Eksitohen qytetarët… “shpërthejnë” në dritaret e motelit

Close