LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Mediat e huaja elozhe për “Wembley” e Ballkanit

Mediat e huaja elozhe për “Wembley” e Ballkanit

Stadiumi i ri kombëtar “Arenës Kombëtare” do të inagurohet ditën e dielë në ndeshjen që Shqipëria do të luajë ndaj kampionëve të botës, Francës.

Shtypi italian “Corriere Dello Sport” si dhe “Tuttosport” e kanë cilësuar “Arenën Kombëtare” si “Wembley-n e Ballkanit”.

“Hapet stadiumi i ri me Aleksandër Ceferin dhe Francen. ”, shkruan “Corriere Dello Sport”, ndërsa “Tuttosport” nëvizon:

“Pagëzohet Wembley i Ballkanit.

Kujtojmë që “Arena Kombëtare” do të ketë një kapacitet prej 22 mijë vendesh.

I pranishëm në inagurimin e stadiumit tonë të ri do të jetë edhe presidenti i UEFA-s, Aleksandë Ceferin.

Loading...
More in Aktualitet, Sport
Emërimi i Marsida Xhaferllarit: Kuvendit rezoluta e kundër Metës! Kërcënim me shkarkim të shpejt… ultimatum të ndal luftë ndaj Reformës në Drejtësi

Close