LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Memoriali i Erdoganit: “Luftë” në PD dhe as mish as peshku Lulzim, miku i Ekim Alptekinin !

Memoriali i Erdoganit: “Luftë” në PD dhe as mish as peshku Lulzim, miku i Ekim Alptekinin !

Ngritja e monumentit përkujtimor në nder të 251 qytetarëve turq të vrarë gjatë grushtit të dështuar të shtetit në korrik të 2016 në Parkun e Liqenit nga Bashkia e Tiranës, ka sjellë reagimin e shumë figurave publike.

Një ndër ta është dhe Gerti Bogdani, sekretar për Marrëdhëniet me Jashtë në PD, i emëruar nga Lulzim Basha. E ndërsa ky i fundit e ka cilësuar këtë akt si cënim të sovranitetit të vendit, në ceremoninë e mbajtur dy ditë më parë në Pakun e Liqenit, ka folur si përfaqësues i PD-së dhe Kreshnik Collaku, i cili ka mbajtur dhe postin e shefit të departamentit Marrëdhëniet me Jashtë në këtë parti.Kreshnik Collaku duke folur në ceremoninë e ngritjes së memorialit

Si duket në PD është versioni njëri i bie gozhdës tjetri patkoit. Ish shefi i departamentit në marrëdhëniet me jashtë në PD dhe anëtar i kryesisë së kësaj partie, Kreshnik Collaku vetë mban fjalim i rrethuar me flamuj turq e përshëndet në mes të Tiranës, kurse sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë, Gerti Bogdani i cili kishte heshtur shumë kohë, del hapur dhe kundërshton.

Kjo do të thotë që në PD nuk ka një linjë zyrtare dhe askush nuk merret me se çfarë ndodh, megjithëse ky është një skandal shumë i madh, njëri e kalon në heshtje dhe e përshëndet tjetri e kundërshton.

Lulzim Basha qartësisht është vetë një erdoganist dhe ka lidhje të afërta me sulltanin e Euro Azisë.

Nga njëra anë çon një drejtues të përshëndesë, nga ana tjetër nxjerr sekretarin e tij ta kundërshtojë.

Luli thjesht është as mish as peshk! Edhe me Erdoganin dhe pro memorialit të turpshëm por bën dhe sikur është kundër. Ashtu si gjithmonë, pa shtyllën kurrizore e pa linjë. Thjesht përplas njerëzit e tij dhe kërkon për Ekim Alptekinin e tij . Në fund tregon që është një dështak dhe asgjë më shumë./CNA.al

Image result for ekim alptekin lulzim basha
Njeriu i Erdogan që urdhëroi rrëmbimin e Gulenit si vëllai i Bashës Ekim Alptekin

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Rama uron Kurban Bajramin, nxjerr fotot e xhamisë në Gjirokastër

Close