LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Mënyrat natyrale si të parandaloni fërkimin e kofshëve gjatë verës

Mënyrat natyrale si të parandaloni fërkimin e kofshëve gjatë verës

Shumë femra u gëzohen verës vetëm prej fustanve , fundeve e veshjeve të freskëta, ndërkohë që shumë të tjera nuk heqin dorë nga pantallonat as në këtë stinë të nxehtë.

Kur temperaturat janë të larta, trupi djersitet e lëkura fërkohet me veshjet ndodh që kjo e fundit të irritohet e të skuqet. Për të shmangur fërkimin e kofshëve dhe acarimin e kësaj pjese të trupit lexoni më poshtë këto këshilla.

  1. Lyejeni pjesën e brendshme të kofshëve me krem bebesh
  2. Aplikoni antidjersë në pjesët ku lëkura ju fërkohet më së shumti pasi në këtë mënyra lëkura nuk do t’ju djersitet.
  3. Vaj kokosi: Vaji i kokosit hidraton lëkurën tuaj e ka gjithashtu veti antibakteriale që mund të ndihmojnë në parandalimin e krijimit të baktereve nga djersa dhe papastërtia.
  4. Përdorni një balsam apo krem hidratues
  5. Provoni t’i lyeni kofshët me xhelin e aloe verës dhe gjatë gjithë verës nuk do t’i ndani fustanet e fundet nga trupi. Lëkura juaj do të jetë e bute dhe nuk do të acarohet nga djersa apo fërkimi.
  6. Aplikoni pudër bebeje. Këtë gjë mund ta përdorni edhe për të parandaluar irritimet e lëkurës, por edhe për të qetësuar lëkurën nëse ju është skuqur.

Loading...
More in Kuriozitete, Shendeti
Më thuaj numrin e këmbës, të të them sa vjet do jetosh

Close