LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Merret në pyetje prokurori Besim Hajdarmataj i akuzuar se ka shpërndarë përgjimet e dosjes “339”, ja çfarë tha për audiopërgjimet e BILD

Merret në pyetje prokurori Besim Hajdarmataj i akuzuar se ka shpërndarë përgjimet e dosjes “339”, ja çfarë tha për audiopërgjimet e BILD

Ka mbaruar në Këshillin e Lartë të Prokurorisë intervistimi i prokuroritë të K.rimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj idhur me kalimin e tij si pjesë e trupës së SPAK (Prokuroria e Posaçme).

KLP e ka pyetur prokurorin për dosjet më të nxehta, si dosja “Shullazi”, “Tahiri” dhe “339”. EURALIUS dhe OPDATE e kanë pyetur prokurorin në veçanti për materialet e përgjimeve të publikuara nga gazeta “Bild”.

Prokurori është përgjigjur se përderisa Prokuroria për K.rime të Rënda nuk ka patur një sektor të vetin për përgjimet, atëherë është e vështirë të përcaktohet nga kush kanë dal ato.

Hajdarmataj është pyetur për motivin pse garon për SPAK dhe ai ka thënë se do të vijojë karrierën e tij dhe se ndihet i aftë për këtë post.

Loading...
Mos e Humbisni
Ne, lehësit dhe Kryelehësi!

Close