LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Meta për Vorpsin: “Mund të betohet në parukeri”! Petro Koçi i përgjigjet … ose te “Gjiri i Lalzit “!

Meta për Vorpsin: “Mund të betohet në parukeri”! Petro Koçi i përgjigjet … ose te “Gjiri i Lalzit “!

Zv. ministrin e Mbrojtjes, Petro Koçi i është përgjigjur me ironi deklaratës së zëdhënësit të Presidencës, i cili tha se “askujt nuk i ndalohet që të betohet te noteri apo edhe te parukierja”.

“Mund të betohet në parukeri ose…. në Gjirin e Lalzit. Kur presidenti të mbyll derën (referuar kandidaturës së Arta Vorpsit) është zgjedhur kjo mënyrë betimi e cila mesa duket ka një vlerë logjike. Duhet të bëhet betimi te presidenti, por kur presidenti të mbyll derën, a vlen një formulë e tillë te noteri.

Me Xhaferllarin Meta ka rishkelur Kushtetutën. Mori vendim jashtë afatit dhe nuk ka zgjedhur nga lista e 3 të parëve, por ka zgjidhur të 4. Synon që gjykata Kushtetuese të mos formohet”, tha Koçi në Report Tv.

Loading...
More in Aktualitet, Politike
Libri im …si t’i q*** robt muhabetit? “Ta gëzoni e të fala!”! Kastro ironizon VIP-at me librat e tyre mediokër në “Panairin e Librit”

Close