LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti . MIGRENA më e fuqishme eliminohet për disa minuta: Ndihma e shpejtë nga tre përbërës (Video)

MIGRENA më e fuqishme eliminohet për disa minuta: Ndihma e shpejtë nga tre përbërës (Video)

Së paku një herë në jetë secili ka pasur dhembje koke. Janë dhembje tmerrësisht të mëdha dhe mund të jenë dhembje të fuqishme të cilat nuk mund t’i heqim qafe lehtë.

Mirëpo, ata të cilët vuajnë nga migrena dinë se sa ajo shkakton probleme edhe më të mëdha sesa dhembja e zakonshme e kokës.

Natyrisht, ekzistojnë barna të cilat zbusin migrenën, mirëpo ato nuk i kemi gjithmonë afër vetes., transmeton Telegrafi.

Në atë rast, mund të bëni vetë ndihmën e parë më efektive kundër migrenës madje vetëm me tre përbërës.

Ju nevojiten: një gotë ujë, 2 lugë krip Himalaje (të cilën mund ta blini në dyqane të ushqimit të shëndetshëm) dhe lëng i një limoni.

Përgatitja: Përzieni përbërësit, pini dhe prisni disa minuta – vetëm kaq ju nevojitet që të ndieni lehtësimin.

Për udhëzime më të hollësishme shikojeni videon:

Loading...
More in Shendeti
Kujdes! Mos i injoroni dhimbjet e shpinës, paralajmërojnë vdekje në moshë të re

Close