LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Milioner shkon për të jetuar në shpellë për një arsye të dhembshme (Foto)

Milioner shkon për të jetuar në shpellë për një arsye të dhembshme (Foto)

 

Angelo Mastropietro është një njeri që ka vendosur të braktisë stilin e jetës së tij milion dollarësh dhe karrierën e tij si drejtor i një kompanie të suksesshme në Australi për të jetuar në një shpellë në Britani të Madhe Ndërsa e keni lexuar atë! Kur e dini arsyen tuaj ju do të habiteni shumë.

Angelo zbuloi shpellën disa vite më parë, ndërsa ai duhej të mbronte veten nga shiu duke ecur në një biçikletë, kur ai hyri në dashuri me vendin kështu që ai vendosi të kontaktojë cilindo që ishte i nevojshëm për ta blerë dhe për ta bërë atë shtëpinë e tij.

Ai kaloi rreth 200 mijë dollarë dhe qindra orë të dedikuara për të gërmuar 80 ton gurë, për të mos përmendur shpimet që duhej të bënin për të hyrë në një rrjedhë uji të freskët.

Me siguri ju vazhdoni të pyesni veten se çfarë e bëri atë të merrte një vendim kaq drastik, nëse ai ishte një milioner dhe një njeri i suksesshëm?

Në vitin 2007 ai u diagnostikua me sklerozë të shumëfishtë, një sëmundje e sistemit nervor që shkakton humbjen e lëvizshmërisë, për këtë arsye ai rishqyrtoi rëndësinë e shëndetit të tij dhe vendosi që ishte e nevojshme të kishte një mënyrë jetese më të shëndetshme dhe më të vetëdijshme, kështu që kur atij i’u paraqit  mundësia për të blerë shpellën e bëri atë pa menduar dy herë, sepse shpresonte të kishte një jetë të lumtur me familjen e tij dhe me më shumë mundësi  shërimi .

Sot  shpella e pabanuara dhe e ftohtë është një shtëpi të mahnitshme për familjen Mastropietro, e  përshtatur për një mënyrë jetese të re, larg nga jetës së ofruara nga qyteti,  Tani janë më të lumtur se kurrë dhe më e rëndësishmja është se Angelo çdo herë ndihet më mirë dhe sëmundja e tij është më e kontrolluar.

Komento
Loading...

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001  

Mos e Humbisni
Asgjë e re nga fronti i shpifjes!

Close