LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Moment emocionues! Mes lotëve dhe përqafimeve Alvin Berisha mbërrin në Itali dhe takohet me motrat dhe babain (Video)

Moment emocionues! Mes lotëve dhe përqafimeve Alvin Berisha mbërrin në Itali dhe takohet me motrat dhe babain (Video)

Alvin Berisha, 11-vjeçari shqiptar që u largua në dhjetor të vitit 2014 nga nëna që donte t’i bashkohej ISIS është bashkuar më në fund me motrat dhe babain e tij.

I vogli, nëna e të cilit ka humbur jetën në një shpërthim, kishte përfunduar në kampin e refugjatëve të Al Hol në verilindje të Sirisë, ku është gjetur fillimisht nga emisioni “Le Iene”.

Alvin është transferuar me një fluturim të Alitalias (AZ 827) që ka mbërritur pak pas orës 7:00 në aeroportin e Romës, Fiumicino nga Bejruti.

Alvin u nxorr dy net më parë nga kampi, ndërsa gjatë ditës së djeshme ka qëndruar në Damask dhe më pas është nisur drejt Libisë.

Loading...
More in Aktualitet, Kronik
Mazhoranca rrëzon presidentin: Pezullimi i garës për Kushtetuesen i pavlefshëm! Po shkelet hapur Kushtetuta

Close