LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Momente paniku në fushë, mbrojtësi bie pa ndjenja

Momente paniku në fushë, mbrojtësi bie pa ndjenja

Wolves është shumë pranë kualifikimit në fazën tjetër të Europa Leagues, pasi një fitore të siguruar në minutat e fundit të ndeshjes kundër Slovan Bratislavas.

Goli i shënuar me kokë nga Raul Jimenez në minutën e 92-të të ndeshjes ia siguroi Wolvesit fitoren me rezultat 1-0, dhe në këtë mënyrë renditen në vendin e dytë me 9 pikë.

Por gjatë minutave të fundit të ndeshjes ndodhi një incident që tërhoqi vëmendjen e mediave.

Jimenez tentoi të shënojë gol në mënyrë “akrobatike” brenda zonës së 16-metrave, por në moment gaboi duke goditur në kokë mbrojtësin, Kenan Bajric.

Mbrojtësi ra pa ndjenja në fushën e lojës,lojtaret i erdhen në ndihmë menjëherë shokut të skuadrës duke e vendosur në një pozicion të favorshëm.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore, Sport
Erjon Braçe, pyetje për Lulzim Bashën: Të v.rasës njerëz të pafajshëm, të p.aa.rmatosur, në mes të bulevardit s’është k.rim?! Je luksi i llumit

Close